Erdoğan, Diyanet eğitimcilerinin ücretlerini artırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet’in düzenlediği eğitim faaliyetlerinde görevli personelin ücretlerini artıran karara imza attı. Haftalık 25 saat ders üst sınırı 30’a çıkarıldı. Her 5 saat için 1 saat ayrıca ek ders ücreti de verilecek. Böylece Diyanet eğitimcilerinin ücretleri yüzde 44 artmış olacak.

Erdoğan, Diyanet eğitimcilerinin ücretlerini artırdı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen eğitim faaliyetlerinde uygulanacak ders ve ek ders saatlerinin hesaplanmasına ilişkin kararda değişiklik yaptı.

5993 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’yla gündüzlü kurslarda haftada 25 saat olan sınır 30’a çıktı. Ayrıca Ders görevi verilenlere, fiilen okuttukları her 5 saat ders için 1 saat daha eğitim-öğretim hizmetlerine destek görevi karşığılında ayrıca ek ders ücreti ödenecek.

Böylece, Diyanet görevlilerinin 25 saat üst sınırı hesapta 36 saate kadar çıkmış oldu. Böylece Diyanet’te ders verenlerin ücreti yüzde 44 oranında zamlandı.

YENİ HALİ
5993 SAYILI CUMHURBAŞKANI KARARI: 

ESKİ HALİ
2009/15215 SAYILI BAKANLAR KURULU KARARI: 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Gülşen'e tepki İlginizi Çekebilir Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan Gülşen’e tepki Diyanet yetkilisi kadınları hedef aldı: Tepki çeken 'tayt' açıklaması İlginizi Çekebilir Diyanet yetkilisi kadınları hedef aldı: Tepki çeken ‘tayt’ açıklaması Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın cemevi açıklamasını protesto ettiler İlginizi Çekebilir Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın cemevi açıklamasını protesto ettiler

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?