Erdoğan: Obama’nın liderliğine güveniyorum

Erdoğan: Obama’nın liderliğine güveniyorum. Başbakan Tayyip Erdoğan Ermeni soykırım tasarısıyla ilgili, Obama’nın liderliğine güveniyorum dedi.

Erdoğan: Obama’nın liderliğine güveniyorum

Başbakan Tayyip Erdoğan, ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi’nde yarın görüşülecek olan Ermeni soykırım tasarısıyla ilgili olana Başkan Obama’ya çağrı yaptı.

Türkiye’nin her yıl aynı süreci yaşadığını belirten Erdoğan, “Tarihçilere bırakılması gereken böyle bir mesele karşısında Temsilciler Meclisi’nin duyarlı davranacağını umut ediyorum. Obama’nın liderliğine ve sağduyusuna güveniyorum” dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, dünkü grup toplantısında Ermeni soykırım iddialarıyla ilgili şunları söyledi: “Asılsız soykırım iddiaları ABD temsilciler meclisi dış ilişkiler komitesinin gündemine alındı. Her yıl bu sürecin tekrar tekrar yaşanmasını bu süreçte Türkiye aleyhine yayın ve propagandaların yapılmasını artık son derece anlamsız buluyoruz. Tarihçilere bırakılması gereken böyle bir mesele karşısında temsilciler meclisinin duyarlı davranacağını umut ediyorum. Ermenistan ile normalleşme çabalarını yakından takip eden Obama’nın liderliğine ve sağduyusuna güveniyorum.”

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?