Erdoğan’dan Yunanistan ve AB’ye tepki

Harp okulları diploma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Ege’de tacizleriyle huzursuzluk çıkaranların sadece maşa olduğunu biliyoruz” dedi.

Erdoğan’dan Yunanistan ve AB’ye tepki

Milli Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni’nde konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

*Birilerinin sırf ordumuzun insan gücü temin ve eğitim kapasitesine darbe vurmak için çıkardığı fitnelerin nasıl boş olduğunun ispatı işte burada karşımızdaki manzaradır.

*Harp okullarımızın eğitim sürelerini 5 yıla çıkartarak, eğitim kapsamını genişletip, kalitesini arttırarak nitelikli askeri personel yetiştiriyoruz.

KIŞLADA CAMİ AÇIKLAMASI

*Bizim devlet geleneğimizde ordu, milletin değerleriyle teçhiz edilmiş bir kurumdur. Ne zaman ordumuz bu vasıflarından uzaklaştırılmışsa bizim için alarm zilleri başlamış demektir.

*Kışla camilerinin kapatılması, asker ailelerine sergilenen ayrımcılık başta olmak üzere bu üzüntü verici gidiş hamdolsun tamamen geçmişte kalmıştır.

*Heybeliada’daki tarihi Bahriye Mektebi Camii’ni yeniden ayağa kaldırıyoruz.

YUNANİSTAN VE BATI’YA TEPKİ

*Ülkemizin yaklaşık 40 yılına mal olan terör saldırılarında sadece milletimizin değerlerine ve varlığına düşman teröristlerle değil onları üstümüze salanlarla da mücadele ettik.

*Ege’de her fırsatta tacizleri ve terbiyesizlikleriyle huzursuzluk çıkartanların sadece maşa olduğunu, asıl mücadeleyi onların gerisindekilerle verdiğini biliyoruz.Doğu Akdeniz’de kopartılan gürültülerinin gerisindeki karın ağrılarının gayet iyi farkındayız.

*AB’nin bizimle ne ekonomik ne demokratik standartlarla mukayese edilemeyecek ülkeleri üye yaparken Türkiye’yi kapıda tutanları çok iyi biliyoruz. NATO’nun çok daha hafif gerekçelerle nerelere güç aktardığını gayet iyi biliyoruz.

*DEAŞ’la en etkin mücadele eden Türkiye’ye gözlerini ve kulaklarını tıkayanların en yakın şahidi biziz. Teröristlere yağdırılan silahları bize parasıyla satmayanların farkındayız.

*Dün, ülkemize ve milletimize karşı husumetini ipini elinde tuttuğu kuklaları vasıtasıyla sergileyenler vardı, bugün de aynı yöntemi izleyenler var.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Niye Putin? Senin kafan yok mu? İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Niye Putin? Senin kafan yok mu? Rusya'dan Erdoğan'ın Kırım açıklamasına yanıt İlginizi Çekebilir Rusya’dan Erdoğan’ın Kırım açıklamasına yanıt

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?