53.6 F
Los Angeles
2 Nisan 2023
AnasayfaHaberlerAmerika'Ermeni Kamuoyu ve Basını Rahatsız'

‘Ermeni Kamuoyu ve Basını Rahatsız’

'Ermeni Kamuoyu ve Basını Rahatsız'

TADF Başkanı Çınar, “Türk Toplumu Anında Cevap Veriyor”

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, yakın zamanda Türkiye’yi karalamaya çalışanlara karşı tepkilerini aninda ortaya koyduklarını belirtti.

Troy şehrinde Ermeniler’in baskıları sonucu sözde Ermeni soykırımı anıtı yapılması konusunda TADF ve ATAA olarak tepkilerini koyduklarını belirten TADF Başkanı Çınar,yakın zamanda Belediye Başkanı Lou Rosamilia ile görüşeceklerini açıkladı. Başkan Çınar, Ermeniler’in her alanda Türkiye aleyhine saldırmaya çalıştıklarını belirterek, “Amerika’daki Türk toplumu olarak her konuda vakit kaybetmeden tepkimizi göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Ayrıca, geçen hafta Y92 tarafından düzenlenen sokak fuarındaki Ermenistan standında, Türkiye’nin güneydoğusunun sözde Kürdistan ve doğusunun Ermenistan olarak gösterildiğini tespit ettiklerini belirten Çınar, bu konuda Y92 yetkilerine üzüntülerini ilettiklerini belirtti.

Ermeni Kamuoyu ve Basını Rahatsız

Amerika’daki Türk Sivil Toplum Kuruluşlari temsilcilerinden – ATAA,ASA,PAX Turcica- ortak çalışma sonucu yapilan karalamalara anında cevap verilmesinden dolayı Ermeniler’in rahatsızlık duyduklarini belirterek, Amerikan Ermeni Assemblesi yıllık toplantisinda, Hyatt CEO’su, Mark S. Hoplamazian’in,Türkiye aleyhine konuşma duyumu üzerine acilen tepki mektubunu Hyatt Grubu Başkanı Thomas J. Pritzker’e gönderilmesi üzerine Ermeni basının konuyu ele aldığını dile getirdi. TADF Başkanı Çınar, bu konuda şirket temsilcilerinden Rena Reiss’un kendileri ile iletişim kurduğunu belirterek, Hyatt CEOsu’nun etik olarak yaptığı yanlış var ise soruşturma açılacağını dile getirdiğini söyledi.

Başkan Çınar, geçen haftalarda New York Times Gazetesi’nde Frank Jacbos ve Parag Khanna imzalı Yeni Dünya Haritası yazısında, Türkiye’nin parçalanacağı ve sözde Kürdistan içerikli harita sunduklarını belirterek,bu konuda da gerekli tepkimizi ve resmi yazılarımızı New York Times üst yönetimine ilettik dedi.

Amerika’daki medya organlarının Türkiye’yi karalayan ve politize olmuş konulara girmelerinin tarafsızlık ilkelerini cignedigini belirterek, bu konuda kendimizi daha iyi anlatmamız gerekiyor dedi.

Başkan Çınar,New York’ta önemli Amerikan medya kuruluşlarına Türkiye’yi  tanıtım amaçlı bir resepsiyon düzenleyeceklerini belirtti.

Önceki haber
Sonraki haber
Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,408BeğenenlerBeğen
16,211TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın