Ermeni Yalanları yalan haberlerle devam ediyor !

Ermeni Yalanları yalan haberlerle devam ediyor !

Amerika’daki Ermeni gazeteler ve dernekler kendi okuyucularını kandırmaktan çekinmiyor.

Bilerek yanlış haber yaparak ve gerçekleri çarpıtarak, ‘zafer kazandıklarını’ halka duyurarak okuyucularını ve üyelerini kandırıyorlar.

Ermeni gazetelerince Los Angeles Muavin Konsolosu Tolga Arslan’ın California Üniversitesi’ndeki (UCLA) konuşması UCLA Ermeni öğrenciler birliği ve Ermeni Gençlik Federasyonu’nun girişimleri ile iptal edildiği haberi gündeme bomba gibi düştü.

AlaturkaOnline herzamanki gibi bu haberin gerçek olmadığını ortaya çıkardı.

8 yıldır BruinMUN (Bruin Model Birleşmiş Milletleri) tarafından California Üniversitesi’nde (UCLA) gerçekleştirilen The Los Angeles Model UN Conference (Los Angeles Model Birleşmiş Milletler Konferansı)’nda bu sene konuşmacı olarak Los Angeles Muavin Konsolosu Tolga Arslan da davet edilmişti.

Konferans’ın açılış konuşmalarında BruinMUN Başkanı Ethan Scapellati yaptığı duyuruda Los Angeles Muavin Konsolosu Tolga Arslan’ın sağlık sebeplerinden ötürü toplantıya katılamayacağını katılımcılara duyurmuştu.

Olayları istediği gibi kullanmaktan uzman olan Ermeni medyası olayı çarpıtarak kendi çabalarıyla konuşmanın iptal edildiğini yazdı ve kısa sürede birçok yerde bu yalan haber yayınlandı.

Konferans sabahı küçük bir grup Türkiye aleyhine broşür dağıtılmaya çalışılmış ama katılımcılar tarafında pek ilgi görmemişti.

AlaturkaOnline.com / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?