Ermeniler Eurovision yerine Karabağ’dan çekilseydi sorun biterdi

BELÇİKA’da bir dizi temaslarda bulunan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa’nın vizyoner lider eksikliği yaşadığını öne sürerek “Türkiye’yi 9 yılda dünyanın 26’ıncı ekonomisi iken 16’ıncı ekonomisi haline getiren, Türkiye’nin kalkınmasının mimarı ustabaşımız Recep Tayyip Erdoğan’a Avrupa’nın da ihtiyacı var” dedi.

Bağış, Brüksel’de gerçekleşen ‘Brüksel Forumu’ toplantısında ise “Ermenistan Eurovision Şarkı yarışmasından çekileceğine, Dağlık Karabağ’dan çekilsin” görüşünü dile getirdi.

Vize meselesinin ‘Avrupa’nın içine düştüğü akıl tutulmasının bir sembolü’ olarak nitelendiren Bağış, 26 Nisan’da toplanacak olan AB içişleri bakanlarının vizesiz seyahat müzakerelerinin başlaması için AB Komisyonu’na yetki vermeleri çağrısında bulundu. Bağış, Ermenistan’la ilgili bir soru üzerine “Minsk Grubu maalesef on yıllardır Ermenistan’la Azerbaycan arasındaki sorunların çözümüne yönelik somut katkı yapamamıştır. Hâlâ Azeri topraklarının yüzde 20’si işgal altıdadır. 1 milyondan fazla kaçkın çadırlarda yaşamaktadır. Ermenistan Eurovision’dan çekileceğine Karabağ’dan çekilseydi bu sorun zaten otomatik olarak çözülmüş olurdu” diye konuştu.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?