Ersan “Supernova” Ilyasova

3 yıldır Milwaukee Bucks formasını giyen NBA’deki başarılı temsilcimiz Ersan İlyasova, 5-11 Mart arası oynanan müsabakalarda göstermiş olduğu performans sonucunda, NBA tarafından, doğu yakasında haftanın en iyi oyuncusu seçildi. Bu başarıyı Milwaukee tarihinde ilk olarak 15 Mart 2010 tarihinde Andrew Boğut yaşamıştı. Temsilcimiz İlyasova ise bu başarıyı yakalayan ikinci oyuncu olarak Milwaukee Bucks tarihine ismini yazdırdı.

Bucks’ın oynadığı son 4 maçta 25.0 sayı ve 10.8 rebound başarısı yakalayan Ersan İlyasova %63.8 şut, %66.7 üç sayı ve %90.0 serbest atış yüzdesiyle önemli bir başarı elde etti. Bucks takımının kazandığı 11 maçın 3’ünde double-double yapan temsilcimiz, bu maçların ikisinde de 30 sayı barajını aştı. (En yüksek kariyet sayısı 7 Mart 2012 Chicago karşısında 32 sayı)

Geçen haftaya 3 galibiyet 1 malubiyet ile başlayan Bucks, evinde Philadelphia ve son zamanların başarılı ekibi New York Knicks’i ve ardından dışarıda Toronto Raptors’u yendi. Haftaya News York Knicks’in 4 galibiyet gerisinde, play-off şansı az giren Bucks bu galibiyet serisiyle bir anda aradaki farkı kapatıp, play-off’lar için iddialı bir ekip olduğunu gösterdi.

Ersan bu sezon 12.4 sayı ve 8.9 rebound ortalaması ile oynuyor. 3 sayılık atışlarda ise %42.6 ile NBA’de en iyi 15. oyuncu durumunda.

Burak Yarkent / Los Angeles
[email protected]
https://alaturkaonline.com/yazarlar/burakyarkent/

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?