Eski First Lady`nin İntikamı

valerie-trierweiler

Eski First Lady`nin İntikamı. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın eski sevgilisi Valérie Trierweiler kendisini aldatan partnerinin özel hayatını ortaya döken kitabıyla, iki hafta gibi kısa bir sürede milyoner olmayı başardı.

Tierweiler’in “Merci pour ce moment” başlıklı best-seller’ı henüz piyasaya çıkması 16 gün olmasına rağmen tam 442 bin adet sattı. Hesaplamalara göre, bu satıştan eski first lady 1.3 milyon euro gibi rekor bir gelir elde etmiş oldu.

Kitabın bu olağanüstü başarısı aynı zamanda yayınevi Les Arènes’i de ihya etmiş oldu. Valérie Trierweiler’in Elysée Sarayı’ndaki deneyimlerini ve François Hollande’la ilişkisini anlattığı roman 20 euro’dan satılıyor. Buna göre, yayınevinin de masraflar çıkarıldığında 2.8 milyon euro civarında bir para kazandığı hesaplanıyor.

Kitap ilk başta 200 bin adet basılmıştı. Ancak yayınevi hemen ilaveten 270 bin kitap daha basıp, toplam baskı sayısını 470 bine çıkardı. Bu tür bir başarı Fransa açısından nadir bir durum. Kitap aynı zamanda ilk baştaki satış hızıyla İngiliz E.L.James’in ünlü “Grinin Elli Tonu” adlı tüm dünyada satış rekoru kıran romanını da üçe katlamış oldu.

Valerie Trierweiler, sevgilisi Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın, kendisini oyuncu Julia Gayet ile aldattığını öğrenince yazdığı “Merci pour ce moment” (Bu an için teşekkürler) isimli kitap, Almanya’da basılmıştı. Hollande ile 9 yıl beraber olan Trierweiler’ın kitabı “intikam” için yazdığı öne sürülmüştü.

Kitapta, eski sevgilisinin özel hayatını anlatan Trierweiler, ayrılık sonrası, Hollande’ın doktorlar aracılığıyla kendisine sakinleştirici ilaçlar verdiğini ve ilaçların dozunu sürekli artırarak kendisinden uzak tutmaya çalıştığını iddia etti.

Eski first lady, Hollande’ın evinin bulunduğu Tulle kasabasında vereceği yılbaşı partisine gitmek istediğini ancak bunun sevgilisi tarafından engellendiğini yazdı. Trierweiler, “Ayağa kalkmaya her çalıştığımda yere düşüyordum. Daha sonra neden olduğunu anladım. Bana verilen sakinleştiricilerin dozunu artırmıştı. Tulle’a gitmemem için bunu yaptı” cümlelerini kullandı.

Eski first lady, Cumhurbaşkanının ‘engellilerden de hoşlanmadığını ve onlarla dalga geçtiğini’ öne sürdü.

Trierweiler, Gayet ve Hollande’ın ilişkisi olduğunu öğrendiği günü, “Yatakta televizyon izliyorduk. Haberi gördüm. Doğru olup olmadığını sordum. Gözlerini kaçırdı. Sonra banyoya koşup içinde uyku ilaçları olan çantayı aldım. François da peşimden geldi. Elimdeki çantayı çekince yırtıldı. Yere düşen ilaçlardan alabildiğim kadarını yuttum. Önümdeki saatleri yaşamak istemiyordum. Uyumak, kaçmak istiyordum” cümleleriyle anlattı. Bu cümlelerden eski first lady’nin intihar etmeye çalıştığına dair yorumlar yapıldı.

“Hollande evlilik teklif etti”

Trierweiler ayrıldıktan sonra Hollande’ın kendisine günde yaklaşık 29 mesaj attığını da yazdı. Eski first lady, “Bana ihtiyacı olduğunu söylüyordu. Her gece onunla yemek yememi teklif ediyordu. Beni seçimler gibi kazanacağını söylüyordu” cümlelerini kullandı. Trierweiler Hollande’ın evlenme teklif ettiğini de öne sürdü.

Trierweiler’nin kitabında Hollande’ın ‘fakirleri sevmediğine’ dair bir de detay yer alıyor. Trierweiler bu durumu kitabında, “Kendisini zenginleri sevmeyen bir adam olarak tanıtıyor. Ama aslında cumhurbaşkanı fakirleri sevmiyor. Onlara ‘dişsizler’ diyor” cümleleriyle anlattı. Öte yandan kitaptan bölümlerin sızması üzerine Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysee’den, “Cumhurbaşkanı çok şaşırdı” açıklaması yapıldı. (Fortune)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?