Eski pasaportların süreleri 31 Aralık’tan sonra uzatılmayacak

New York Başkonsolosluğu’ndan yapılan açıklamada, eski tip pasaport sahibi olanların bu pasaportlarının sürelerini 31 Aralık 2010 tarihinden sonra uzatamayacakları duyuruldu.

New York Başkonsolosluğu’ndan yapılan açıklamada, eski tip pasaport sahibi olanların bu pasaportlarının sürelerini 31 Aralık 2010 tarihinden sonra uzatamayacakları ve refakat hanesine çocuk kaydı yapamayacakları duyuruldu. Açıklamada eski tip pasaportların geçerlilik sürelerinin sonuna kadar kullanılabileceği belirtildi.

New York Başkonsolosluğu’ndan yapılan açıklama şöyle:

T.C. BAŞKONSOLOSLUĞU, NEW YORK, 4 Kasım 2010

PASAPORT SÜRELERİ VE E-PASAPORT HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Bilindiği üzere, 1 Haziran 2010 tarihi itibarıyla, ICAO mevzuatı uyarınca e-pasaport uygulamasına geçilmiş ve yeni tip pasaportlar verilmeye başlanmıştır.

İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda,  süreleri şimdiye kadar uzatılabilen eski tip pasaportların 31.12.2010 tarihinden itibaren uzatılması ve refakat hanesine çocuk kaydı yapılması da mümkün olamayacaktır.  Bununla birlikte, eski tip pasaportların geçerlilik sürelerinin sonuna kadar kullanılabilecektir.

Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için süresi sona ermiş pasaportlarını 31.12.2010 tarihine kadar uzatmaları veya yeni tip pasaport için müracaat etmeleri önem arzetmektedir.

Başkonsolosluğumuz tarafından resmi tatil günleri hariç, hafta içi hergün 09:30-17:00 saatleri arasında düzenlenen yeni tip pasaportlara müracaat randevu ile gerçekleşmekte olup, randevularhttp://www.epasaport.gov.tr/ internet adresi üzerinden alınabilmektedir. Pasaportlarla ilgili ayrıntılı ilave bilgi, anılan adreste bulunmaktadır.

Saygıyla duyurulur.

hurriyetusa.com

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?