56.4 F
Los Angeles
9 Aralık 2019
Anasayfa Haberler Amerika Eskiçağ Türkiyesi Washington'da keşfedilecek

Eskiçağ Türkiyesi Washington’da keşfedilecek

 Eskiçağ Türkiyesi Washington'da keşfedilecek

Eskiçağ Türkiyesi Washington’da keşfedilecek

Washington Büyükelçiliği’nde Eskiçağ Türkiyesini keşfetme paneli

Washington Büyükelçiliği’nde 16 Ocak Çarşamba günü “Eskiçağ Türkiye’sini Keşfetmek” (Exploring Ancient Turkey) isimli bir panel düzenlenecek.

16 Ocak Çarşamba akşamı 18:30-21:30 saatleri arasında büyükelçilik binasında gerçekleşecek panelde, sualtı arkeolojisiTürkiye’nin sualtı arkeolojisi zenginlikleri ele alınacak.

 Panel, sosyal bilimler alanında faaliyet gösteren ABD’nin köklü vakıflarından National Endowment for the Humanities (NEH) ve American Friends of Turkey (AFOT) ortaklığıyla düzenlenecek.

Dünyanın ilk sualtı araştırmacılarından olan Joseph Schwarzer’ın moderatörlüğünü yapacağı panelin konuşmacıları: Amerika Arkeoloji Enstitüsü (Archaeological Institute of America) eski Başkanı ve Pennsylvania Üniversitesi öğretim üyesi Prof. C. Brian Rose, Su altı Arkeolojisi Enstitüsü (Institute of Nautical Archaeology Başkanı) ve “Texas A&M University” öğretim üyesi Prof. Deborah N. Carlson ile Su altı Arkeolojisi Enstitüsü Başkan Yardımcısı ve “Texas A&M University” öğretim üyesi Prof. Cemal Pulak yer alıyor.

Panel sırasında, Prof. Rose Türkiye’deki arkeolojik çalışmalar hakkında genel bilgi verecek, Prof. Pulak, Başkanlığını yürüttüğü ve kökeni M.Ö. 14. yüzyıla uzanan dünyanın en eski batıklarından “Uluburun Sualtı Kazısı” hakkında Prof. Carlson ise, NEH’in maddi desteğiyle kurulan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ve sualtı arkeolojisinin tarihi hakkında bilgi sunacak.

(ZamanAmerika)

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka Online yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

169,267BeğenenlerBeğen
12,618TakipçilerTakip Et
618TakipçilerTakip Et
7,687TakipçilerTakip Et
10,800AbonelerAbone

Kaçırmayın

Onkolog Dr. Yavuz Dizdar anlattı… Antibiyotiklerdeki bilinmeyen tehlike

İstatistiklere göre ülke olarak gelişigüzel ilaç kullanımında ilk sıralardayız… Antibiyotikten antidepresana, ağrı kesiciden vitamine kadar pek çok ilacı; bilinçsizce ve çok fazla tüketiyoruz! Peki...

Yeni Zelanda’da 5,3 büyüklüğünde deprem

Yeni Zelanda Jeoloji Kurumu GeoNet’ten yapılan açıklamaya göre merkez üssü Gisborne kentinin 20 km güneyinde 5,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Yerel saatle 12:58 (TSİ 02.58) sularında denizin 29 km derinliğinde meydan olan depremin ardından açıklama yapan Yeni Zelanda Sivil Savunma Birimi, tsunami riskinin bulunmadığını duyurdu. Yangın ve Acil Servis kurumu da Gisborne bölgesinde hissedilen depremde herhangi […]

‘Güvenli gıda için üreticilere verilen destek sürmelidir’

İncefikir, 80 bin üreticinin 6 milyon dekarda iyi tarım uygulaması ile üretim yaptığını söyledi. Üreticiye iyi tarım uygulamaları ile ilgili destek verilmesi ve bunun sürekli olması gerektiğini belirten İncefikir şöyle konuştu: “İyi tarım uygulamalarının sürekliliği insan, hayvan ve doğa için çok büyük bir önem arz ediyor. Ancak iyi tarım uygulaması yapan ve son 3 yıldır destek […]