Eskimolar ve Terim

Eskimolar ve Terim

Eskimolar ve Terim. Ne yazık ki, 2010 Dünya kupasına uzağız artık. Kamil Anahar yazdı.

Eskimolar ve Terim

Ne yazık ki, 2010 Dünya kupasına uzağız artık. Mandela’nın ülkesi Güney Afrika’ya gitmek için çok enteresanlar sonuçlar olmalı. İspanya maçları hem Terim hem de Ulusal Takım için çok kötü oldu.

Milli takıma seçilen oyuncu kadrosunda maaalesef yıllardan bu yana, ‘Kulüpçülük’ hakim olmuştur. Renkler ön planda gelmiştir. Anadolu’dan kadroya alınanlar ise ‘ Filim icabı’ veya ‘ Gözboyamadan’ öteye geçmemiştir. Bir dönemler Trabzonspor’un 6 futbolcusu milli takımın ‘Bankosu’ysa bu bir ‘Mecburiyetti’.

Eğer 80 milyonluk bu ülkeden Milli takım çıkaramıyorsak çok yazık çok. Elde olanlarda iyi kullanılmıyor. Zihniyet değişmiyor. Eger, Anadolu’da bir takımda forma giyiniyorsan çok çok üst düzey olacaksın ki, Milli olasın. Yoksa ağzınla kuş tutsan mümkün değil. Ama Anadolu’dan İstanbul’a taşındığında üst düzey olmana gerek yok. Hemen Milli takımdasınız. Bu gerçekler devam ettiği sürece Türk Milleti olarak ‘ Ulusal’ takımın başarısını boşuna beklemeyin. Takım olarak Dünya ve Avrupa üçüncüsü olabiliriz ama. Önemli olan futbolun tüm kurumlarıyla Dünyada ve Avrupa ön sıralarda olmak. Bunu başaramadıkça, ‘ Körler sağırlar birbirini’ ağırlar misali ..

Eğer, Türk Milli Takımı, bu ülkenin içersinden istediği kadroyu bulamıyorsa son yıllara ‘ Devşirme’ yöntemleriyle birlikte Brezilya dizilerini aratmayacak gidişata ne gerek var ki.
Ben Terim’in yerinde olsam, 5 ay sonra yapılacak milli maçın kadrosu için, ESKİMOLAR’ın ülkesine ya kendisini gitsin ya da avenelerin göndersin ! Eskimolarda bile futbol gelişir bizde gelişmesi için şu İstanbul medyası akıllanmalı. Yoksa, her maç sonrası EDİRNE’den öteyi bırakın 80 milyonluk ülke insanı tımarhaneye gidecek !

Selamlar,

Kamil Anahar

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?