‘Evet onların fotoğraflarını çektim ama…’

İngiltere Kraliyet ailesinin Cambridge Düşesi Kate’in çıplak fotoğraflarını çeken gazeteciye dava açacağını açıklamasının ardından paparazzi dünyasında fotoğraflarla ilgili sessizlik sürüyor. Valerie Suau isimli bir fotoğrafçı ise, “Ben Kate’in fotoğraflarını çektim ama bikinili fotoğraflarını” diye açıklama yaptı.

Suau, Kate ve William Fransa’da tatildeyken şatonun etrafında pusuya yattığını ve Düşes güneşlenirken fotoğraflarını çekmeyi başardığını belirterek, “Ama benim çektiklerim münasip fotoğraflardı” dedi.

Bununla birlikte Daily Mail gazetesi Closer’ın yayımladığı fotoğrafları çeken kişinin Suau olduğunu ve fotoğrafçının şu an saklanmakta olduğunu belirtti.

Haberde, Suau’nun Facebook profil fotoğrafını kaldırmak vb. önlemlerle internette kendini gizlemeye çalıştığı da belirtildi.

GÜVENLİK ZAFİYETİ TARTIŞMASI YENİDEN

Suau, kendi çektiği fotoğrafların yerel bir gazete olan La Provence’ta yayımlandığını belirtirken, şatonun çevresinde polis olmadığı yönündeki ifadeleri de bir güvenlik zafiyetiyle ilgili tartışmaları da beraberinde getirdi.

Kısa bir süre önce Prens Harry’nin Las Vegas’ta çekilen çıplak fotoğrafları yayınlandığında da benzer bir güvenlik tartışması yaşanmıştı.

Daily Mail’in aktardığına göre soyadı “kanalizasyon” anlamına gelen ve bu lakapla tanınan Suau’nun yakın çevresinden bir isim de, “Valerie bu tartışma nedeniyle çok kaygılı. Kendisine dilediğini yapması, yoldan olduğu gibi görünen çiftin fotoğraflarını çekmesi için izin verildiğini belirtiyor. Çevrede başka insanlar, şato çalışanları da varmış. Düşes bunu mutlaka biliyordu ve böyle bir noktada vücudunu gösterme konusunda daha dikkatli olmalıydı” dedi.

AÇIK ÇEK

Dedikodu sitesi TMZ ise bir pornografik video sitesinin Kate’in yayınlanmamış “mahrem” görüntüleri için fotoğrafları ilk yayınlayan Closer dergisine “açık çek” verdiğini öne sürdü.

William ve Kate ise, Kraliçe İkinci Elizabeth’in Pırlanta Jübilesi için gerçekleştirdikleri uluslararası tur kapsamında bugün Solomon Adaları’nı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Kate kendilerini karşılayan kadınların üzerlerinin çıplak olduğunu görünce kendine hakim olamayarak gülmeye başladı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?