F.Bahçe için hakeme tükürmek de serbest hale gelmiştir

trabzonspor patladi
Trabzonspor Kulübünden yapılan açıklamada, “F.Bahçe için artık şike, ırkçılık ve hakaretten sonra hakeme tükürmek de serbest hale gelmiştir” ifadeleri kullanıldı

Trabzonspor, TFF Tahkim Kurulu’nun Fenerbahçeli futbolcu Raul Meireles’in 11 maçlık cezasını 4 maça indirmesini çok sert bir açıklamayla kınadı. Kulüpten yapılan açıklamada, Tahkim Kurulu’nun özenle koruduğu ayrıcalıklı kulüp için (Fenerbahçe kastediliyor) artık şike, ırkçılık ve hakaretten sonra hakeme tükürmek de serbest hale gelmiştir” denildi.

İŞTEN EL ÇEKMELİLER
Tahkim Kurulu’nun son kararının Türk futbolundaki tükenmişliği iyice ortaya çıkardığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “TFF Tahkim Kurulu’nun Fenerbahçeli Meireles’in cezasının indirimiyle ilgili almış olduğu karar Türk futbolundaki tükenmişliğin en üst seviyeye ulaştığının son çarpıcı göstergesidir. TFF Tahkim Kurulu adeta bir kulübün her türlü haklarını koruyup, gözetmeye hevesli bir yapıda olduğunu bu tavrıyla bir kere daha gözler önüne sermiştir. Bugüne kadar o kulübü koruyup gözetmek doğrultusundaki görevini başarıyla yerine getiren (!) Tahkim Kurulu bir an önce sorumluluğu çerçevesinde işten el çekmelidir.”

ARTIK TÜKÜRMEK DE SERBEST
Açıklamada, ‘ayrıcalıklı kulüp’ olarak söz edilen Fenerbahçe için artık tükürmenin de serbest hale getirildiği vurgulanarak şu ifadeler kullanıldı: “Tahkim Kurulu’nun özenle koruduğu ayrıcalıklı kulüp için artık şike, ırkçılık ve hakaretten sonra hakeme tükürmek de serbest hale gelmiştir. Üstelik bu kararın şike zanlısı ve suçlusu yöneticilerinin TFF binasına kadar gelerek federasyon başkanı ile yaptıkları pazarlıkların ardından alınması, hukuksuzluğun nasıl bütün ülke önünde fütursuzca sergilendiğinin büyük ispatıdır.”

KULÜPLER BİRLİĞİ’NE GÖNDERME
Kulüpler Birliği’ni “tiyatro izler gibi davranmak”la eleştiren bordo-mavili kulüp, “Kulüpler Birliği ‘Bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ sorumsuzluğuyla hareket etmektedir. Yaşanan bu gelişmelere karşı hangi tavrı takınacağını da büyük bir merakla beklemekteyiz. Onlarda sorumluluklarını bilmeli buna göre cesur tavırlar takınmalıdır” ifadelerini kullandı.

ÖZKAHYA ARTIK NE YAPACAK?
Hakem Halis Özkahya’nın da gelişmeler sonucu psikolojisinin bozulduğunun belirtildiği açıklamada, “Sahanın ortasında hakarete uğrayan ve yüzüne tükürülen FIFA listesinde yer alan hakem Halis Özkahya’nın da bundan böyle hangi psikolojiyle maçlara çıkacağı, otoritesini nasıl sağlayacağı ve gördükleriyle ilgili raporları ne düşünerek kaleme alacağı iyice düşünülmelidir. Ama belli ki bu detaylar Türk futbolunu yönetip sözde adalet dağıtanların umurunda bile değildir” ifadelerine de yer verilmesi dikkat çekti.

1 MAÇLIK CEZAYA DA TEPKİ
PFDK’nın Galatasaray maçında sahaya atılan patlayıcı maddeyle ilgili kendilerine verilen 1 maçlık seyircisiz oynama cezasını da eleştiren Trabzonspor, “Ne garip tesadüftür ki bu müsabakada yabancı madde isabet eden oyuncu Trabzonspor formasını giyerken Karabük’te yüzüne atılan sert buz parçasıyla yaralanmış fakat bu eylemle ilgili olarak aynı yaptırım uygulanmamıştır. Sırf bu çelişki bile PFDK’nın formalara göre karar verdiğinin en çarpıcı göstergesidir. Bu federasyonun bütün kurullarıyla birlikte misyonu uzun zaman öncesinden sona ermiştir. Gelinen nokta bardağı taşıran son damladır” denildi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?