69.4 F
Los Angeles
11 Kasım 2019
Anasayfa Haberler Amerika Facebook'taki fotoğrafını izinsiz kullanan okula dava

Facebook’taki fotoğrafını izinsiz kullanan okula dava

17 yaşındaki Chelsea Chaney, Facebook’ta paylaştığı bikinili fotoğraflarını kullanan okul yönetimine 2 milyon dolarlık dava açtı. Okul yönetiminin gençleri sosyal medyanın zararları konusunda uyarmak için Chaney’nin bikinili fotoğrafını kullanarak bir poster hazırlattığı belirtildi.

Şuan üniversite birinci sınıfta olan Chaney, lisedeyken okuduğu okulun yönetiminin fotoğrafın kullanılması konusunda kendisinden izin almadığını belirtirken fotoğrafın sosyal medyada paylaşılan özel bilgilerin zararlarının anlatıldığı bir seminerde gösterildiği aktarıldı.

Facebook’ta paylaştığı fotoğrafta Chaney, ünlü hip hop yıldızı Snoop Dogg’a ait bir forex ile beraber poz verirken görülüyor.

Chaney, bu fotoğrafı sadece Facebook’taki arkadaşlarının görebildiğini düşündüğünü ancak karmaşık gizlilik ayarları nedeniyle istemediği kişilerin de görebildiğini fark ettiğini söyledi.. (Hürriyet)

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

170,591BeğenenlerBeğen
12,503TakipçilerTakip Et
581TakipçilerTakip Et
7,760TakipçilerTakip Et
10,600AbonelerAbone