Facebook’tan iPad uygulaması

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, yeni mobil web (HTML 5) sayfasını ve iPhone, iPad ve iPod Touch ürünleri için geliştirdiği yeni uygulamasını kullanıcılara sunduğunu duyurdu.

Konuya ilişkin açıklamaya göre, 350 milyondan fazla aktif mobil kullanıcısı olan Facebook, yeni mobil web (HTML 5) sayfasını ve Apple’ın iOS işletim sistemi kullanan iPhone, iPad ve iPod Touch ürünleri için geliştirdiği yeni uygulamasını devreye soktu. Yeni sayfa ve uygulamalar Facebook kullanıcılarının mobil cihazlar üzerinden Facebook oyun ve uygulamalarının tümüne ulaşmalarına ve kullanmalarına da olanak tanıyor.

Facebook’un yeni mobil sayfası ve iPad’lerde de kullanılabilecek şekilde yeniden tasarlanan iOS uygulaması hem kullanıcılara hem de geliştiricilere önemli faydalar sağlıyor. Uygulamayla birlikte arayüzler; Profiller, Arkadaşlar, Fotoğraflar, Gruplar, Mesajlar, Etkinlikler ve Yer Hizmetleri gibi birçok özelliğe ulaşımı optimize edecek şekilde yeniden tasarlandı.

Yeni uygulamayla örneğin Facebook fotoğraflarını iPad;de tam ekran modunda görüntülemek ya da Airplay cihazlarıyla televizyonda Facebook fotoğraflarını veya videolarını izlemek mümkün olacak. (AA)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?