FBI’a İslam soruşturması!

Amerika İslam İlişkileri Konseyi (CAIR)’in başını çektiği bir sivil hakları koalisyonu FBI’ın İslam karşıtı materyaller kullanarak çalışanlarına terör eğitimi verdiğini belirterek resmi bir soruşturma açılmasını istedi. 

CAIR Seattle Başkanı Arsalan Bukhari “Hiçbir etnik grubun hiçbir suçla bağdaştırılmasını doğru bulmuyoruz” dedi.

ABD Adalet Bakanlığı’nın Sivil Haklar Dairesi’ne resmi bir dilekçe gönderen grup, FBI’ın İslam karşıtı uzmanları eğitmen olarak işe aldığını vurguladı.

Geçtiğimiz ay AP tarafından yayınlanan bir geniş bir dosyada FBI’ın çalışanlarını Müslümanlar doğal birer terör sempatizanıymış gibi eğittiği ortaya çıkmıştı.

Dange Room dergisi tarafından yapılan başka bir yayında ise FBI eğitimlerinde İslam peygamberi Hz. Muhammed’in “terörizmin kaynağı” olan bir düşünce sistemine sahip olduğu öğretiliyor.

Müslüman grupların Seattle’da dün düzenlediği basın toplantısında FBI’ın Seattle Vatandaşlık Akademisi’ne katılan Müslüman bir mühendis tanık olduğu bazı olayları da anlattı.

Ghada Elithy adlı vatandaş FBI’ın 8 eğitim dizisinden birinde Naziler ve İslam arasında bağlantılar kuran kimi eğitimi setlerinin de dağıtıldığını bildirdi.

FBI’ın Seattle ofisi konuyla ilgili yaptığı açıklamada eğitimlere ilişkin olarak hem yerel düzeyde hem de ulusal düzeyde kapsamlı bir gözden geçirmenin başlatıldığını duyurdu. (USASABAH)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?