Federasyonun Trabzonspor’la derdi ne?

Federasyonun Trabzonspor’la derdi ne?

Federasyon Trabzonspor’la neden uğraşıyor?

Federasyonun Trabzonspor maçlarının tarihleri ve saatleri üzerinde seçimleri kafaları karıştırıyor.

Türkiye’de kimse bu haksızlığı dile getiremiyor, gazeteler sadece Trabzonspor’un hakkını aramasını mini bir kaç satırla sayfalarında geçiştiriyor.

trabzonspor federasyon haksizlik

Tarih bu haksızlıkları yazacak..

Türkiye Ziraat Kupasında oynanan en son maç olmasına rağmen, ondan bir iki gün önce Ziraat Kupasında mücadele eden takımlardan bile önce ligde maç oynatılmak istenen Trabzonspor’a uygulanan bu çifte standart soru işareti oluşturuyor.

Lig de 5 MAÇI PAZARTESİ OYNADI

Trabzonspor’un bu sezonki en büyük şikayetlerinden biri maç günlerinin hafta içine konulması, bunun da seyirci ve hasılat kaybına yol açması.

Kasımpaşa ile oynanan Ziraat kupa maçının uzama ve penaltılara gitme ihtimalini değerlendiren Trabzonspor, 7 Aralık’ta İdari Genel Sekreter Metin Kazancıoğlu imzasıyla Türkiye Futbol Federasyonu’na yazı yazarak, İstanbul Büyükşehir Belediye maçının aynı gün daha ileri bir saatte veya pazartesi günü oynanmasını talep etti. Yazıda, şu ifadeler kullanıldı:

“Takımımızın Perşembe akşamı saat 20.00’de Kasımpaşa ile Türkiye kupası maçını oynayacağı ve bu maçın uzama ihtimaliyle geç saatlerde sona erebileceği göz önüne alınarak, İstanbul Büyükşehir Belediyespor – Trabzonspor müsabakasının 16 Aralık 2012 Pazar günü saat 15.00 veya 16.00’da başlatılması veya bu mümkün olmadığı takdirde, müsabakanın 17 Aralık 2012 pazartesi günü olarak değiştirilmesi hususunda gereğini müsaadelerinize arz ederim.”

Trabzonspor’ bu talebine “YANIT BİLE ALAMADI”

Kasımpaşa ile oynanan Kupa maçında, Trabzonspor Taraftarlarının maça girmesi engelenmiş, taraftalara da biber gazi sıkılmıştı.

Ayrıca stada Trabzonspor taraftarlarının forma ve bayrak getirmeden gelmesi istenmiş,aksi taktirde stada alınmayacakları belirtilmişti.

OLİMPİYAT STADINI EN ÇOK DOLDURAN TARAFTARLAR

Şu ana kadar Türkiye’de oynanan bir karşılaşmayı en çok seyirciyle takip etme rekorunu da elinde bulunduran Trabzonspor’un bu başarısı ve gücü de görmemezlikten gelinmek isteniyor.

İstanbul’da oynanan Olimpiyat Stadındaki İstanbul BSB Trabzonspor maçında rekor sayıda seyirci toplayarak 61 bin taraftarıyla izleyen Trabzonspor’un bu gücü, bazı kesimleri rahatsız ettiğinden Kasımpaşa gibi İstanbul’da oynanan maçlarda çeşitli tedbirler alınarak engellenmek isteniyor.

Halbuki rakip takımlar memnun.. Kim rahatsız belli değil !

Rakip takımlar Trabzonspor’la oynacanları maçlara gösterilen yoğun ilgi dolaşıyla Trabzonspor taraftarına daha fazla yer ayırma ve kolaylık göstermede istekli davranmalarına karşı bazı kesimlerin gösterdiği çalışmalar ve uygulamalarla Trabzonspor’a karşı oyunlar oynanıyor.

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?