Fethullah Gülen Hoca’ya Mektup

fethullah-gulen-mektup-latif cavdar

Fethullah Gülen Hoca’ya Mektup. Latif Çavdar yazdı. Ben ve tüm Kürt halkı sizden davacı olacak bunun hesabını Sait’lerle birlikte ahiret’te soracağız.

Fethullah Gülen Hoca’ya Mektup

Türk ve İslam coğrafyasında birlikteliği sağlamak amacıyla yapılan çalışmalara düşünsel olarak büyük katkılar sağlayan Muhterem Hoca efendiye bir sitemimdir. Umurum ki; bir dost tarafından okunması sağlana.

Diyarbakır, Peygamber ve Sahabeler Şehri,

27 Mayıs 639 yılından bu yana ezanın sesi lütfünün hiç susmadığı nadir şehir. Ve bu lütfün gerçekleşmesini sağlayan insanları.

26 Ağustos 1071 Türklerin Anadolu’ya girişinde en büyük katkıyı sağlayan şehir insanları bu günde aynı hissiyatlara bağlı cesur ve yürekli insanlardır. Bizi temsil eden Sait’lerin Risale’side bu gün itibari ile de halen en büyük ilham kaynağınız.

Said’lerimize bu risaleyi yazdıran bu kuvvetli bağın şu anki yürekli bekçilerinin kendi coğrafyasında, kendine hem kardeş hem de yoldaş olarak seçtiği zümrenin bir kısmı tarfından aşağlar niteliğe maruz kalması vicdani edep dışı olarak bizleri yaralamakta.

Oysaki bizler 5000 yıldır mesken edindiğimiz, coğrafyada biz olarak kalmamızın en büyük sebebi her türlü zümre ile beraber yaşama alışkanlığımız değimli. Yüce Yaradan’ın bize verdiği bekçiliğin

Semeresi değil mi?

Yüce Rabbim;

“Ey insanlar, gerçekten, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi halklar ve kabileler (şeklinde) kıldık. Şüphesiz, Allah katında sizin en üstün olanınız, (ırk ya da soyca değil) takvâca en ileride olanınızdır.” (49/Hucurat, 13) dedi. Şüphesiz, yeter bize.

Gerisi teferruattır. Bizim içimizde bir zümre dünya anlayışı ile farklı bir eksene kayması ihtimaldir, lakin beraber yaşama anlayışı geleneğimizdir bu bozulamaz.

Yaratılanı, yaratandan dolayı severiz. Söyleminden yola çıkarak yaratanın bize verdiği rengin ve rolün dışına çıkmak inancımıza ters düşer, hesap vermeyiz. Bizler Diyarbakır’da meftun bulunan 541 sahebe’nin torunlarındanız bırakılan emanetlerin bekçileriyiz. Nasıl ki bunca yıldır hiç ezanı susturmadık Allahın izniyle yine susturmayız.

İnancımı yontmak isteyen zümreler Sait, anlayışımıza dil uzatanlara Selhaddin yeter.

Sayın Muhterem,

Hoşgörü anlayışı ile başlattığınız düşüncenizin kendi evinizin içinde vuku bulması asıl olması gerekir ki, evin dışındakiler kanaatkar olsun, aksi durum zordur.

39 yaşındayım, yüce Allah’ın bizlere sunduğu güzelliklere bakma fırsatını bulamadım, acaba çocuklarım bu fırsatı bulabilecek mi? Kuşkuluyum.

Bu fırsatın yakalanması için bir kanaat kullanma gücünüz var mı? Bilemiyorum Şayet var ise; ve çekince de iseniz.

Ben ve tüm Kürt halkı sizden davacı olacak bunun hesabını Sait’lerle birlikte ahiret’te soracağız.

Kendinizi paydar ettiğiniz misyon gereğince bu istençlere karşı sorumlusunuz.

Sağlık ve Esenlikler

Latif Çavdar

2 YORUM

  1. “ŞİRİN BAYBURTTA,ALLAHU ALEM.C.C.123 SAHABE-İ KİRAM,KABİR VE TÜR-
    BELERİ MEVCUT,”HZ.ALİ.R.A.OĞLU.MUHAMMET HANEFİ,NİN MEZARI MAKA
    MI VAR”HOCA AHMET YESEVİ,NİN ATASI . M.HANEFİDİR.
    Kaynak:

  2. hoca ahmet yesevinin atası muhammet hanefi:kaynak:evl.çel.sey.1.kitap.sayfa.38
    (yapı kredi yay)1996.ist.saygılar.”BAYBURT/TÜRKİYE……………………………………..

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?