Florence Kasırgası sonrası bir otoyol, ölü balıklarla doldu

Florence Kasırgası sonrası oluşan sel ile birlikte doğal ortamlarından geldikleri tahmin edilen balıklar, Kaliforniya ile Kuzey Karolina’yı birbirine bağlayan eyaletler arası ‘İ-40′ otoyoluna saçılmış halde bulundu.

​Panderlea İtfaiye Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada, “Bölgede Florence Kasırgası’nın neden olduğu büyük seller sonucu doğal ortamlarından taşınan balıklar, suların çekilmesi ile birlikte otoyola saçılmış” denildi.

43 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Associated Press’te yer alan habere göre, 43 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan kasırga nedeniyle yaklaşık 50 bin elektriksiz kalmış ve birçok bölge sakini evlerini terk etmek zorunda kalmıştı.

3.4 MİLYON KÜMES HAYVANI TELEF OLDU

Florence Kasırgası’ndan etkilenen tek hayvan türü maalesef balıklar değil. Kuzey Karolina Eyaleti Tarım Departmanı’ndan yapılan açıklamaya göre, kasırga bölgeyi vurduğundan beri 5.500 domuz ve 3.4 milyon kümes hayvanı telef oldu.

‘FLORENCE KASIRGASI’NIN ABD EKONOMİSİNE ZARARI 38 İLA 50 MİLYAR DOLAR ARASINDA’

Moody’s Analiz’in yayınlandığı rakamlara göre, kasırganın şu ana kadar ABD ekonomisine verdiği zararın 38 milyar il 50 milyar dolar arasında olduğunu belirtilirken, sigorta şirketlerinin hasarın yalnızca 1.7 milyar ila 5 milyar arasında bir meblağsını karşılayabileceğini öngörülüyor.

‘KUZEY KAROLİNA’NIN 17 İLÇESİNDE YÜZLERCE YOL KAPALI DURUMDA

Kuzey Karolina’nın 17 ilçesinde, yüzlerce yol şu ana kadar kapatılmış durumda. Yetkililer, sürücüleri kesinlikle gerekli olmadıkça araçlarıyla yolculuk yapmaktan kaçınmaları yönünde uyarılarına devam ediyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?