Ford Mustang makyajlandı

Ford’un efsanevi spor otomobili Mustang makyajlandı. 2011 Los Angeles otomobil fuarında sergilenecek olan otomobilin kaputu altında da yenilikler bulunuyor.

Daha sportif görünümlü bir ön tampon, kalınlaşan bir ön panjur, daha belirgin merceklere sahip farlar ve yeniden şekillendirilen motor kaputuyla daha güçlü bir ön görünüme sahip olan otomobilin yenilenen jant seçenekleri 17, 18 ve 19 inç çaplı jantlardan oluşuyor.

Arka kısımda, içeriye doğru bombe yapan tampon haricinde şekilleri klasik Mustang modellerindeki gibi olsa da LED teknolojisi kullanan stoplar dikkat çekiyor.

Aracın iç mekanında büyük bir değişiklik yapmayan Ford gösterge paneline eklediği renkli ekrana hızlanma süreleri, g-metre, kronometre ve fren zamanı göstergesi gibi fonksiyonları aktarabiliyor. Daha fazla kullanım zevki için süspansiyon sistemi elden geçirilen aracın 6 ileri vitesli otomatik şanzımanı için sunulan manuel kumanda artık standart donanımda.

3.7  litre hacimli v6 motorunda bir yenilik bulunmayan Mustang’in GT modelinde görev yapan 5 litre hacimli v8 motorsa artık 420 beygir gücünde.  (onurkoray.blogspot.com)

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?