Fortune: Demet Mutlu en güçlü kadın girişimcilerden biri

demet-mutlu-trendyolDemet Mutlu dünyanın en güçlü 10 kadın girişimcisi arasında gösterdi.

Fortune, gözde marka ve tasarımcıların ürünlerini ayrıcalıklarla sunan alışverişin yeni yolu trendyol.com’un kurucu ortağı Demet Mutlu ‘yu “dünyanın en güçlü 10 kadın girişimcisi” arasında gösterdi.

Demet Mutlu en güçlü kadın girişimcilerden biri

Dünyanın önde gelen ekonomi dergilerinden Fortune, gözde marka ve tasarımcıların ürünlerini ayrıcalıklarla sunan alışverişin yeni yolu trendyol.com’un kurucu ortağı Demet Mutlu’yu “dünyanın en güçlü 10 kadın girişimcisi” arasında gösterdi.

Türkiye’nin en güçlü moda e-ticaret sitesi olarak liderliğini sürdüren trendyol.com’un kurucu ortaklarından Demet Mutlu, e-ticaret ve intenetteki başarılarıyla Fortune dergisinin “dünyanın en güçlü 10 kadın girişimcisi” listesine girmeyi başardı.

Fortune dergisi, Demet Mutlu için “Aynı anda çok iş yapmayı ileri seviyeye taşıdı. 19 aylık e-ticaret sitesi trendyol.com ayda 12 milyon ziyaretçi çekiyor, 4 milyon üyesi ve 350 çalışanı var. Bin marka ile iş birliği yapıyor” diye yazdı. Fortune dergisi, trendyol.com’un bugüne kadar 50 milyon dolarlık yatırım aldığını da hatırlattı.

2010 yılında ilk olarak Tiger Global Company’nin yatırım yaptığı şirkete son olarak ağustos ayında Facebook ve Google’a yaptığı yatırımlarla bilinen dünya devi Kleiner Perkins&Caufield Byers 26 milyon dolarlık yatırımda bulundu.

Kleiner Perkins&Caufield Byers’ın Türkiye’de yaptığı bu ilk yatırım, ABD’nin en saygın yayınları arasında gösterilen Financial Times, Huffington Post, DowJones ve Wall Street Journal gibi yayınlarda geniş yer buldu.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?