Funda Kocabıyık kimdir? Funda Kocabıyık Uşak Valisi oldu… İşte hayatı

Funda Kocabıyık Uşak Valisi oldu. Funda Kocabıyık hakkında birçok detay merakla araştırılıyor. Funda Kocabıyık kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte Uşak Valisi olan Funda Kocabıyık hakkında merak edilenler ve hayatı…

Valiler Kararnamesi ile Uşak valiliğine atanan Kocabıyık’ın hayatın hayatı ile ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz Funda Kocabıyık’ın Uşak Valisi olması üzerine Kocabıyık’ın kim olduğu, hangi görevlerde bulunduğu vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Funda Kocabıyık kimdir?

FUNDA KOCABIYIK KİMDİR?

Funda Kocabıyık, 1972 yılında Kahramanmaraş Afşin’de doğdu. Yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Felsefe Bölümü’nde tamamladı.

1994 yılında Felsefe Grubu Öğretmeni olarak Ordu Ünye İmam Hatip Lisesi’nde göreve başladı. 1995 yılından 2005 yılına kadar Ankara Dikmen Lisesi’nde Felsefe Grubu Öğretmenliği görevini yürüttü. 2005 yılında Millî Eğitim Bakanlığı’nın açtığı Müfettiş Yardımcılığı sınavını kazanarak Müfettiş Yardımcısı oldu. 3 Kasım 2008 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Müfettişliği Yeterlik Sınavını kazanarak Teftiş Kurulu Başkanlığında Bakanlık Müfettişliği görevine atandı.

14 Şubat 2011 tarihinde MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü olarak atandı. 28 Ocak 2012 tarihinde ise 652 Sayılı KHK uyarınca MEB Teşkilat Kanunu’nun değişmesi ile kurulan Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne atandı. 13 Ocak 2016 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü atandı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?