Galatasaray CA Futbol Turnuvasının Şampiyonu Icon Stone

Galatasaray California Derneği’nin düzenlediği “Piknik ve Metin Oktay Futbol Turnuvası” Long Beach Marina Vista Park’ta gerçekleştirildi.

Çok sayıda katılımın gerçekleştiği piknikte yapılan ve toplam 8 takımın yer aldığı futbol turnuvasının final maçında Moonstar takımını 4-0 ile eleyen Icon Stone turnuvanın şampiyonu oldu.

Şampiyonluk kupasını Galatasaray CA başkanı Salih Eroğlu‘ndan alan Icon Stone takım kaptanı Ahmet Önerbay; “Takımların hepsi çok güçlüydü, çok yorucu geçen maçlarda ayakta kalan takım biz olduk, çok iyi mücadele ortaya koyduk ve şampiyon olduk. Tüm takım arkadaşlarımı kutluyorum ve bu turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Metin Oktay Futbol Turnuvası’nda toplam 8 takım yarıştı. Saat 11:00 de başlayan Turnuvada Zodiac takımı ile Auto PhD takımı, Moon Star takımı ile de ILOA takımıyla karşılaştı. Zodiac takımı Auto PhD’yi 2-0 mağlub ederek ikinci tura yükseldi. Moon Star takımı ise ILOA Hukuk Bürosu’nu 3-2 yenerek ikinci tura yükselen takım oldu.

Saat 12:00 de başlayan maçlarda ise FBR Marble takımı OC Turks takımı ile karşılaştı. Agapoğlu Hukuk Bürosu ile de Iconsone Mermer şirketi karşılaştı. FBR Marble takımı OC Turks takımını 2-1 yenerek ikinci tura yükseldi. Iconstone ise Agopoğlu Hukuk Bürosunu 4-1 yenerek ikinci tura yükselen takım oldu.

Final Maçında ise Iconstone takımı Moonstar takımını 4-0 yenerek şampiyon oldu ve Galatasaray California Derneği’nin hazırladığı Metin Oktay Futbol Turnuvası Şampiyonluk Kupası’nın sahibi olmayı başardı.

Organizasyonda, USC Bayan Futbol Takımı Teknik Direktörü, ve AlaturkaOnline Spor Müdurü Eski Milli Sporcu Ercan Özdemir tarafından çocuklara futbol, Milli Tenisçi Senem Aktüccar tarafından da Tenis dersleri verildi.

Turnuvada verilen Metin Oktay Fair Play ödüllerini kazananlar

Okan Üstün-ILOA
Alpay Muzoğlu-FBR Marble
Berc Agopoglu-The Agopoglu Law Firm
Haşim Çiftçi-Moon Star Valley

Centilmenlik Ödülü:
Haluk Aktüccar – Zodiac Boat

Turnuvanın Gol Kralı Moon Star takımından Yaşar Eroğlu oldu.

Galatasaray California Derneği Başkanı Salih Eroğlu yaptığı açıklamada “Büyük bir centilmenlik ve kardeşlik ortamında geçen Metin Oktay Futbol Turnuvası’na katılan herkese teşekkür ederiz. Turnuvaya katılıp bizi destekleyen çok değerli Güney Kaliforniya Türk Toplumumuza, Futbolcularımıza, Takımlarımıza, Hakemlerimize, Sponsorlarımıza ve piknik alanına gelip maçları izleyen ve yemekleri hazırlayıp servis eden ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

AlaturkaOnline / Los Angeles  –   www.GalatasarayCA.org

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?