Gary Schaer New Jersey’de Türk toplumu ile biraraya geldi

Demokrat Partili politikacı Gary Schaer, Ridfield New Jersey’de Türk toplumu ile biraraya geldi.

Gary Schaer  Turk Cinileri

New Jersey Genel Kurulu 36. Yasama Bölgesi’nde ve Passaic, New Jersey Şehir Konseyi’nde görevli Demokrat Partili politikacı Gary Schaer, Ridfield New Jersey’de bulunan Türk Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek Türk toplumu ile biraraya geldi.

New Jersey Yasama kurulundaki ilk Ortodoks Musevi olan Schaer, çok kültürlü, çok dilli, çok dinli ABD’nin çeşitliliğine katkıda bulunabilmek için toplumsal değerlerin gelecek nesillere aktarılıp dostlukların pekiştirilebilesi adına bu tip kültür merkezlerinin çok önemli bir görevi olduğunu vurguladı.

Schaer, “Henüz Türkiye’yi görmedim ancak burada gördüğüm samimi ev sahipliği bana hemen Türkiye’ye gitmem; tarihi, coğrafyası ve tüm değerleri ile çok özel bir yeri olan bu ülkeyi görmem gereketiğinin önemini bir kez daha hatırlattı” dedi.

New Jersey Türk Kültür Merkezi Başkanı Oğuzhan Şentürk tarafından kendisine hediye edilen el yapımı fincanı çok beğenen Gary Schaer, fincanı ve kültür merkezinin dekarasyonunda kullanılan diğer çini ve ebru sanatı örneklerini dikkatle inceledi ve hayaranlığını dile getirdi. (Zaman Amerika)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?