GBTA 2014 ‘te Türk Hava Yolları Rüzgarı

GBTA 2014 Kobe Bryant Turkish Airlines

Los Angeles’ta gerçekleşen Amerika’nın en büyük iş seyahat kongre fuarı GBTA’de NBA yıldızı Kobe Bryant’ı ağırlayan Türk Hava Yolları ilgi odağı oldu.

Amerika’nın en büyük iş seyahat kongre ve fuarı GBTA’ya (Global Business Travel Association) katılan Türk Hava Yolları, firmanın reklam yüzü dünyaca ünlü NBA yıldızı Kobe Bryant’ı ağırlayan standıyla fuarın ilgi odağı oldu.

Türk Hava Yolları Standında Kobe Bryant ile Selfie 

İş seyahat dünyasından 7000’in üzerinde üyesiyle 6 kıtada hizmet veren Global İş Seyahat Kuruluşu (GBTA) tarafından Amerika’nın Los Angeles şehrinde düzenlenen fuarda, NBA yıldızı Kobe Bryant THY standını ziyaret ederek çekilişle belirlenen katılımcılarla ‘selfie’ fotoğraf çektirdi.

Turkish Airlines GBTA 2014 Kobe Bryant
Fatma Yüceler, THY Batı Yakası Genel Müdürü – Kobe Bryant

Türk Hava Yolları ünlü futbolcu Lionel Messi ve NBA’nin yıldızı Kobe Bryant’la çektiği ve “Dünya Daha Büyük. Keşfet!” sloganıyla yayınlanan reklam filminden yola çıkarak geliştirilen bir kampanyayla Kobe Bryant’ı GBTA standında hayranlarıyla buluştururken, dünyanın çeşitli yerlerinde fotoğraf çekme yarışına giren Messi ve Kobe’nin nihayetinde İstanbul Sultanahmet Camii önünde birlikte selfie pozu vermeleriyle son bulan reklam filminin fuarda yapılan kampanyasında 15 şanslı katılımcı NBA yıldızı Bryant’la selfie çektirdi.

Ayrıca fuara katılarak Türk Hava Yolları standına iş kartını bırakan ve  çekilişe katılan  şanslı hayranlara THY tarafından Kobe Bryant’ın imzalı fotoğrafı hediye edildi.

Skytrax yolcu değerlendirme sonuçlarına göre bu yıl dördüncü defa ‘Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi‘ seçilen Türk Hava Yolları,  seyahat endüstrisinden 400’ün üzerinde sektör şirketinin yeni hizmet ve teknolojilerinin sergilediği GBTA fuarına bu yıl ‘Gold Sponsor’ olarak katıldı.

Yıllık 340 milyar doların üzerinde hacmiyle dünyanın önde gelen iş, seyahat ve organizasyon kuruluşu olarak bilinen GBTA Kongre ve fuarı bu yıl düzenlediği 80 farklı seminerde Google Seyahat Direktörü David Pavelko, sosyal medya ağı Twitter’ın kurucularından Biz Stone ve American Airlines CEO’su Doug Parker gibi önemli isimleri ağırlarken kongrenin sürprizleri arasında ünlü aktör Kevin Spacey de yer aldı.

Alaturka Online / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?