Geçmiş olsun Türkiye ! Doğan Medya Grubu da satıldı!

Dogan Medya Grubu

Geçmiş olsun Türkiye ! Doğan Medya Grubu da satıldı! Medya da zaten var olmayan çok sesliliğin nesli tükenmek üzere.

Geçmiş olsun Türkiye ! Doğan Medya Grubu da satıldı!

Dün Adalet’in Saraya bağlandığının resmen tescillendiği Türkiye’de, bugün muhalif sayılacak bir basın grubu da yine yandaş bir medya tarafından satın alındı.

Medya da çok olmayan çok sesliliğin nesli tükenmek üzere.

Türkiye’de zaten olmayan ve baskı altında tutulan Basın Özgürlüğünü bu satın alma ile daha zor günler bekliyor.

Önemli Bir Medya Grubu, yandaş bir medya grubu tarafından satın alındı.

2011 Yılında Milliyet ve Vatan Gazeteleri “Tekelleşmeye” sebep oluyor diye Doğan Grubundan, Demirören Grubuna sattırılmıştı.

Şimdi Bütün Grubun Demirören Grubuna zorla sattırılması Tekelleşme olarak görülmemesi, Turkiye’deki işlerin nasıl yurudugunun en güzel göstergesi.

Doğan Medya Grubu satıldı!

Aydın Doğan’ın Erdoğan Demirören’le anlaşmaya vardığı ve Doğan Medya Grubunu sattığı öğrenildi. Hürriyet’ten konuştuğumuz yetkililer, satışı yalanlanmadı ve akşam saatlerinde KAP’a bildirileceğini belirtti.

İddiaya göre anlaşmaya varılan satış rakamı 1.2 milyar dolar…

Türkiye medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya Grubu’nun satışı için anlaşmaya varıldığı öğrenildi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011’de Milliyet ve Vatan’ı sattığı Erdoğan Demirören’le Doğan Medya Grubu’nun satışı konusunda anlaştı.

Bünyesinde Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN TÜRK kanallarını da bulunduran Doğan Medya Grubu’nu satın alan Demirören Grubu’nun, bu satın almada arkasında başka bir sermaye grubunun da bulunduğu düşünülüyor.

Demirören Grubu bu satın almayla birlikte Türkiye’de medya sektörünün en büyüğü haline geldi.

DEMİRÖREN’DEN BİR YETKİLİ: AKŞAM SAATLERİNDE AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Demirören grubundan üst düzey bir yetkili Reuters’ın sorularını yanıtladı.

Reuters’ın sorusunu yanıtlayan üst düzey yetkili, “Doğan Medya Grubu’nu almak için görüşme yürütülüyordu. Belli aşamaya gelindi ve satın alma konusunda anlaşmaya varıldı. Doğan Grubu’nun bu akşam saatlerinde KAP’a açıklama yapması bekleniyor” dedi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?