Genç ‘canlı bomba’ FBI zokasını yuttu

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Washington’daki Kongre binasında bombalı saldırı düzenlemeye hazırlandığı öne sürülen Faslı bir kaçak göçmeni yakaladı.

Amine El Halifi (29) adlı adamın yakalanma hikâyesi ilginç. Zanlının terör eylemi düzenlemeye eğilimli olduğunu tespit eden FBI, El Kaide militanı kimliğine bürünen iki ajanını El Halifi’nin yanına yolladı. Tuzağı farketmeyen El Halifi, ajanların yaptığı “Kongre’ye canlı bomba saldırısı yap” teklifini kabul etti. Kongre yakınlarına, ajanlarla birlikte bir kamyonetle gelen zanlıya canlı bomba yeleği giydirildi, eline de kurusıkı bir tabanca verildi. Gerçekte hiçbir patlama özelliği bulunmayan bir mühimmat içeren bu yelekle otoparkı terk eden ve Kongre’ye doğru yürüyen Faslı kaçak göçmen, bu sırada kıskıvrak yakalandı.

16 yaşında ABD’ye gelen El Halifi’nin oturma vizesinin 1999’da bittiği, zanlının bu tarihten beri kaçak yaşadığı ifade ediliyor. El Kaide’yle herhangi bir bağlantısı olmadığını düşünülen El Halifi’nin, yakınlarına, ABD’nin “teröre karşı savaş” konseptinin, aslında “Müslümanlara karşı savaş” olarak gördüğünü söylediği tespit edildi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?