Genç Türkler’den New York’ta Fransaya Karşı Protesto

Fransa Meclisinde 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddinin suç sayılmasını öngören yasa teklifini kabul etmesinin yankıları sürerken.Amerikadaki aktif derneklerden Young Turks (Genç Türkler Derneği) ,Fransanın bu kararını protesto etmek için ,New York Fransız Başkonsolosluğu önünde 5 Ocak 2011 Perşembe günü gösteri düzenleyecekler.

Youngs Turks Başkanı Tulga Tekman ve İkinci Başkan Cenk Çoktosun, Türkiye aleyhine karşı tüm çalışmalarda öncü dernek olarak tepkilerini anında verdiklerini vererek,sessiz kalmamız söz konusu değildir dediler.Açıklamalarında Tekman ve Çoktosun, Fransanın Cezayirede yaptığı soykırımı görmezden gelerek, Türkiyenin tarihine bile laf atma hakkı olmaiğini belirterek, Fransaya karşı çok daha ciddi yaptırımların olmasını bekliyoruz dedi. Young Turks Derneği olarak,New York ve çevresindeki tüm duyarlı vatandaşlarımızı bu protestoya bekliyoruz diyen Tekman ve Çoktosun, sözde Ermeni konusundaki çalışmaların hem meydanlarda hemde ekip olarak akademik ortamda 2012’de devam edeceğini açıkladılar.

Tepkisiz kalmak ,Etkisiz Kalmanın başlangıcıdır diyen Tekman ve Çoktosun, Uluslarası alanda Türkiyenin hakkını korumamız şart ve herzaman birlik ve beraberlik içinde olacağız dedi.Young Turks(Genç Türkler Derneği), birlik çağrısı yaparak, birbirimizi yemeden ülke çıkarları için çok çalışmamız gerekiyor dediler.

Protestonun Fransız konsolosluğunun karşısındaki sokakta olacağını belirten Tekman ve Çoktosun, Fransız mallarının boykotunun genişletilmesi içinde çalıştıklarını sözlerine eklediler. Protestoya hazırlanmasında yardımcı olan danışman Ali Çınar ve Erhan Yıldırıma teşekkür eden , Tekman ve Çoktosun, liderlik anlayışı olup, milli davalarda konulara hakim olan ve elini taşın altına koyan herkesi derneğimiz olarak kucaklıyoruz dediler

Etkinlik Detayları İçin Tıklayın

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?