Gezici Konsolosluk Hizmeti – Dallas, Texas

teksas_gezici_konsolosluk

 

Houston Başkonsolosluğu Gezici Konsolosluk Hizmeti 17 Ocak Cumartesi 9-5 saatleri arası Plano-Teksas’ta

Gezici Konsolosluk Hizmeti – Dallas, Texas

Başkonsolosluğumuz tarafından görev bölgemizdeki eyaletlerde sürdürülen “Gezici Konsolosluk Hizmeti” kapsamında, 16-17 Ocak 2015 tarihinde Dallas (Teksas) ve civarında yaşayan vatandaşlarımızın ziyaret edilmesi öngörülmektedir.
Sözkonusu uygulama çerçevesinde, Başkonsolosluğumuz yetkilileri işlem taleplerini gerekli evrak ile birlikte Dallas’ta şahsen teslim alacak olup, işlemler Houston’da tamamlandıktan sonra evraklar başvuru sahiplerine posta ile iletilecektir.

Müracaat edilebilecek konsolosluk işlemleri aşağıda belirtilmiştir:
– Askerlik İşlemleri (Bedelli Askerlik başvuruları için e-devlet şifresi verilebilecektir)
– Vatandaşlık İşlemleri
– Nüfus İşlemleri
– Noterlik İşlemleri *

– Pasaport İşlemleri

*Hizmet esnasında vekâletname düzenlenmesi mümkün olamadığından, vekâletname düzenletmek isteyen vatandaşlarımızın en geç 15 Ocak Perşembe günü mesai bitimine dek Başkonsolosluğumuzla mutlaka temas etmeleri gerekmektedir.

ÇOK ÖNEMLİ: – Her türlü işlem için lütfen üzerinde T.C. Kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanlarınızın ve pasaportlarınızın (eski tip veya yeni tip) aslını yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Başvurular Dallas’ta alınıp işlemleri Houston’da tamamlanacağından dolayı, nüfus cüzdanınız ve pasaportunuz bir süre Başkonsolosluğumuzda tutulacaktır.

Nüfus cüzdanında T.C. Kimlik numarası bulunmayan vatandaşlarımızın ivedilikle Başkonsolosluğumuza e-posta ile başvurmaları gerekmektedir.

Ayrıca, evli vatandaşlarımızın evlilik cüzdanlarını, yurt dışında doğmuş vatandaşlarımızın yerel makamlardan alınmış doğum belgelerini (Birth Certificate) ve çifte uyruklu vatandaşlarımızın vatandaşlık belgelerini (Naturalization Form) getirmeleri yapılacak işlemlere göre ayrıca önem arz etmektedir.

– İşlemler için tahakkuk eden masraf ve ücretler, sadece nakit olarak ödenebilmektedir.

– Pasaport işlemleri için vatandaşlarımızın,

https://www.epasaport.gov.tr/hakkinda/biyometrikfoto.aspx internet adresinde belirtilen koşullarda çektirilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafını yanlarında getirmeleri önem arzetmektedir (Beyaz fon ve 50 mm x 60 mm, önemli detaylar için lütfen yukarıda verilen adresi ziyaret ediniz.) 12 yaşından gün almış olan tüm vatandaşlarımızın şahsen e-pasaport başvurusu yapması gerekmekte olup, 18 yaşından küçük vatandaşlarımızın pasaport başvurusu yapabilmesi için anne ve babanın imzalı muvafakatı gerektiğinden başvuru sırasında her iki ebeveynin de bulunması gerekmektedir.

Yanınızda yeteri kadar vesikalık fotoğraf getirmeniz rica olunur. Her işlem için en az 2 fotoğraf gerekmekte olup, bazı işlemler için 6 adet fotoğraf istenebilmektedir.

Diğer Konsolosluk işlemleri hakkında detaylı bilgiye https://www.konsolosluk.gov.tr adresinden erişilebilir.

Hizmetin verileceği yer ve tarih aşağıda belirtilmiştir:

Yer: 5805 Granite Parkway, Plano, Texas, 75024

Tarih: 17 Ocak Cumartesi saat 09:00 – 17.00

Gezici Konsolosluk hizmetinden yararlanmak isteyen tüm vatandaşlarımızın, eksikliklerin önlenebilmesini teminen, yararlanmak istedikleri hizmete ilişkin olarak 15 Ocak tarihinden önce [email protected] e-posta adresi üzerinden temasa geçmeleri önemle rica olunur.

Saygıyla duyurulur.

T.C. Houston Başkonsolosluğu

1990 Post Oak Boulevard
Suite 1300, Houston, Texas
77056-3813 U.S.A

Telefon:

+1 713-622 58 49
+1 713-622 03 24
+1 713-622 32 05
+1 713-622 32 76

E-mail: [email protected]

Faks: +1 713-623 66 39

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?