Gizli servis skandalı ikinci otele yayıldı

Amerikan Devletleri Zirvesi’nin yapıldığı Kolombiya’da ABD Başkanı Barack Obama’yı korumakla görevli Gizli Servis ajanlarının karıştığı seks skandalı git gide büyüyor.

Senatör Joseph Lieberman, İç Güvenlik ve Hükümet İşleri Komitesi’nin Gizli Servis’e bu hafta, skandalla ilgili özel sorular göndereceğini açıkladı.

İç Güvenlik Komitesi Başkanı Peter King, adı seks skandalına karışan 11 ajanın yanı sıra, aynı görev nedeniyle şehirde bulunan başka bir ajan hakkında daha inceleme başlatıldığını söyledi.

Söz konusu ajanın Obama’nın kalacağı Hilton Oteli’nde konakladığını belirten Lieberman, “Şu an 12’nci ajanın neyle suçlandığını ve niye açığa alındığını bilmiyoruz. Amamevzu Obama’nın kalacağı otele kadar geldi. Olay daha da sıkıntılı bir hal alıyor” dedi.

Kolombiya’nın Cartagena kentinde geçen hafta, Gizli Servis ajanlarının, hayat kadınlarıyla eğlendikleri ortaya çıkmış, ajanlar görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesiyle merkeze çağrılmış, yerlerine derhal yeni ajanlar görevlendirilmişti.

ABD’li ajanlarla 20’den fazla Kolombiyalı kadının adının karıştığı skandal, hayat kadınlarından birinin bir ajanla ücret anlaşmazlığı nedeniyle otelin koridorunda yaptığı kavganın ardından ortaya çıkmıştı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?