Google çalışanının çılgın evi

Google çalışanının çılgın evi. Eğer Google’da çalışıyorsanız, maaşınız ufak bir servet boyutundaysa, bunları yapmak hiç zor değil.

Google çalışanının çılgın evi

Eğer Google’da çalışıyorsanız, maaşınız ufak bir servet boyutundaysa, bunları yapmak hiç zor değil.

Bir oyuncu olarak, eğer evinizi yeniden dizayn etmek gibi bir fırsatınız olsa ne yapardınız? Yüksek ihtimalle her yere oyunlarla ilgili bir şeyler ekler, olabildiğince bir oyuncu evi olmasını isterdiniz. Peki, LAN oyunlar için harika bir ağ bağlantısı yapmayı istemez miydiniz?

Birçokları için bu sorunun cevabı net bir şekilde “evet.” Böyle bir işe kalkışmak için fazlasıyla para ve zaman gerekiyor ama işiniz Google’da yazılım mühendisi olarak çalışan Kenton Varda gibiyse bu gibi konulardaki sorunlarınız daha da azalıyor. Kendisi üzerinde uzun bir süre çalıştığı LAN parti evini sonunda açmayı başardı. Geçen zaman içerisindeki olaylarıysa kendi blog’u üzerinden paylaşan Varda, birçok ilginç noktaya değindi.

Evde 12 adet bilgisayar bulunuyor ve bu bilgisayarlar kişiye özel yapılmış bir masanın üzerinde bulunuyor. Varda’nın dediğine göre gerçek bilgisayarlar dışarıda değil, tam tersine arka tarafta bulunan iki odanın içerisinde bulunuyorlar ve direk olarak bilgisayar istasyonu görevi görüyorlar. Oyuncular bu harika eve geldiklerinde kendi Steam ya da Battle.net hesaplarından oyunlarına ulaşabiliyorlar. Bu arada, Varda’da da her oyundan 12 adet bulunması, her türlü önlemi aldığının da bir garantisi.

Varda, bir ev alıp buraya LAN parti evine çevirmenin zor olmadığını söylüyor. “Fakat buradaki asıl sorun, normal standartlarda olmayan bir binayı yapmanın düşündüğünüzden çok daha fazla zaman alıyor olması. İstediğiniz mimarı ya da iç mimarı getirin, sizin için bir ev tasarımını kısa sürede yaparlar ama hiçbirisi en ideal LAN parti alanı için ne yapacaklarını bilmiyorlar.” diyerek, binanın iki yılda tamamlanmasının en büyük sebeplerinden bir tanesine de değinmiş oldu.

Kendisi bu proje için beş yıllık Google maaşının yarısını kullanmış. Varda için asıl güzel olan noktaysa, birçok çocuğa ve gence böyle bir mekan sağlayabilmiş olmanın verdiği mutluluk.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?