Google+: Hayalet şehir gibi

Google+’ta kaç saat geçiriyorsunuz? Yoksa bu soruyu “kaç dakika” diye mi sorsaydık acaba?

Google, sosyal ağ yarışında en büyük kozu olan Google+’a çok büyük yatırımlar yapıyor. Sitenin duyurulması, kullanıcı sayısının artması için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, sitenin kullanımı ile ilgili rakamlar Google’ın beklentilerinin büyük oranda uzağında kalıyor. Google+’ın en büyük artısı kullanıcı sayısının çok hızlı artıyor olması ama bunun dışında ortada olumlu pek bir şey yok.

Bu anlamda en önemli kriterlerden biri olan site üzerinden geçirilen zaman, Google’ın beklentilerinin çok çok altında kaldı. Son yapılan ölçümlere göre bir kullanıcı bir ay boyunca Google+ üzerinde ortalama sadece 3,3 dakika geçiriyor. Bu rakamı Google+’ın en büyük rakibi Facebook ile karşılaştırarak bir yere varmak bile mümkün değil çünkü bir kullanıcının Facebook’ta aylık ortala geçirdiği süre 7,5 saat. Yani Google+’ın yaklaşık 135 katı…

Google+ ile ilgili bu karamsar istatistikle ilgili daha da kötü bir durum var, o da site üzerinde geçirilen bu sürenin giderek azalıyor olması. Kasım ayında sitede geçirilen ortalama süre 5,1 dakikayken, Aralık ayında bu rakam 4,8 dakikaya düşmüştü. Şimdiki 3,3 dakika ise Google için bir acil durum sinyali niteliği taşıyor… Bakalım Google bu durumu değiştirmek için neler yapacak…. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?