Google teknolojik Project Glass’ı test etmeye başladı

Google, aralık ayında duyurduğu teknolojik gözlüğünü test etmeye başladı.

Google son zamanlarda ki en büyük projelerinden birisi olan Project Glass ile alakalı resmi bir video yayınladı. Videodan da anlaşılacağı gibi gözlük devrim niteliğinde. Project Glass ile bir gün adlı videoda Project Glass ile gün içinde yapılabilecek bazı şeyler gösterilmiş. En basitinden yol tarifi veya hava durumunu öğrenebileceksiniz. Ayrıca mikrofonu sayesinde yolda Google’da sesli arama yapabileceksiniz. Bu gözlüğün diğer marifetleri ise Google+, fotoğraf çekme, video kaydedebilme, görüntülü sohbet ve mail alıp gönderme.

Google ayrıca yayınladığı videonun açıklama kısmına ise “Biz teknolojinin sizin için çalışması gerektiğini düşünüyoruz.” diyor. Ayrıca Google Project Glass ile alakalı gelişmelerin bu adresten takip edilebileceğini ve takipçilerine siz Google Glass’da ne görmek istiyorsunuz? diye bir soru yöneltmiş. Google Project Glass’ın test işlerini önceden oluşturulmuş Google[x] adlı grup yürütüyor. Bu grupun başında ise Google’ın kurucularından Sergey Brin bulunuyor.

Şuana kadar sadece Hollywood filmlerinde tanık olduğumuz bu gözlüklerin gerçek oluyor olması gerçekten heyecan verici ancak bu gözlüklerin ne zaman ve ne kadar fiyata satışa çıkarılacağı merak konusu. (Emre Çetinkaya -teknokulis.com)

İşte o video;

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?