Google’dan 120 milyon dolarlık “gizli laboratuar”

Google, internet üzerindeki çalışmalarından sonra şimdi de donanım işine odaklandı. İşte Google’In yeni gizli laboratuarı…

Google, 120 milyon dolar harcadığı dev bir araştırma merkezi için çalışmalar yapıyor.

Google’ın emlak ekibinden sızan bilgilere göre, bir tesiste bir ürünün Wi-Fi performansı ve geliştirme çalışmalarını test etmek için kullanılacak RF ekranlı oda bulunacak. Bu binanın Google’daki @home bölümüne verildiği, diğer alanların da Google’ın HUD Akıllı Gözlükleri gibi gizli kapaklı projeleri üzerinde çalışan X Lab veya Project X ekiplerine verildiği düşünülüyor.

Yaklaşık 11 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak bu merkezde ileriyi gören düşünceler paylaşılacak ve yeni iş yöntemleri için keşfe çıkılacak.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde inşaat halinde olan Googleplex isimli merkezde, hatırlı müşterilerin özel ve gizlilik arz eden projeleri üzerinde çalışılacak. Bu çalışmalar, bina içinde bulunacak özel laboratuarlarda gerçekleştirilecek.

Müze gibi de hizmet verecek olan merkez, halka açık olmayacak, Google’ın belirleyeceği 900 VIP konuk tarafından ziyaret edilecek.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?