Green Card çekilişini kaç kişi kazanacak?

Green Card Cekilisini Kac Kisi Kazanacak

Green Card çekilişini kaç kişi kazanacak?

Bu sayı her yıl değişiklik göstermektedir. Fakat genelde rakamlar birbirine çok yakındır.

Her yıl yaklaşık 50000 ile 55000 arasında kişi çekilişle Green Card almaktadır.

Çekiliş sonucunda yaklaşık 100000’den fazla kişiye kazandığına dair email yollanmaktaydı. 100000’den fazla kişiden sadece 50000 ile 55000 arasında kişi kartlarını almaya hak kazanmaktadır.

Amerika Hükümeti’nin 100000’den fazla kişiye kazandığını açıklamasının amacı ise; çekilişe başvuranların bir kısmının göçmen vizesi için kazandığı halde başvurmaması yada gerekli işlemleri yerine getirmemesi bunlara ilaveten; Eş, Çoçuk, İş ve Eğitim bilgilerinde gerçek bilgilerini beyan etmemeleri ve kazananların doldurması gereken formları eksik yada yanlış doldurmalarından dolayı diskalifiye olmasıdır.

2011 yılından itibaren kişiler kazanıp kazanamadıklarını kendileri internet üzerinden öğrenebiliyor.

Green Card çekilişini kaç kişi kazanacak?

Amerika Birleşik Devletleri, her yıl olduğu gibi Green Card çekilişini sürdürmektedir. Her yıl değişen rakamlarla birlikte önümüzdeki çekilişte Green Card başvurusu yapan kişilere 50,000 adet Amerika vizesi ayırmıştır.

Bu sayı az ya da sizin kazanma ihtimalinizi düşürecek bir sayı değildir, bu sayı minimum değerdir. Ayrıca 50,000 adet ayrılan vize, bu kadar başvurunun kazanacağı anlamına da gelmemektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı green card vizesi almayı hak edemeyen ve green card başvurusundan çeşitli sebeplerle vazgeçen kişilerin sayısını göz önünde bulundurarak bu rakam ayrılan vize sayısının üzerinde olacaktır.

Green Card çekilişleri bilgisayar tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Burada bilgisayar hiçbir fark gözetmeksizin seçim yapmaktadır. Fakat green card çekilişinde başvurunuzun onaylana bilmesi için belirli kriterler bulunmaktadır.

Öncelikli kriterler bilgilerinizin doğru olması resminizin düzgün olmasıdır. Geçmiş yıllarda yanlış resim yüzünden elenmeler yaşanmıştır.

Bu tarz elenmelerin başlıca sebeplerinden birisi kişilerin formlarını kendilerinin doldurması ve kişilere eksik bilgi verilmesidir. Bilindiği üzere Amerika Hükümetinin resmi web sitesi üzerinden ücretsiz başvurular yapılabilmektedir. Zaten onaylanmayan başvuruların çoğunluğunu da bu site üzerinden olmaktadır.

Çünkü siz Amerikan Hükümetinin resmi web sitesi üzerinden başvuru yaptığınızda başvurunuzda ki eksikler ve yanlışlar ile ilgili hiçbir şekilde geri dönüş yapılmamaktadır.

Eğer gerekli bilgi ve tecrübeye sahip iseniz başvurunuzu kendiniz yapabilirsiniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?