Green Card Sahibi olmanın sağladığı avantajlar nelerdir?

Green Card Sahibi Olmanin Sagladigi AvantajlarGreen Card Sahibi olmanın sağladığı avantajlar nelerdir? Green Card Avantajları nedir?

Green Card, size Social Security Number (Sosyal Güvenlik Numarası) alma hakkı verir, bu sayede Amerika Birleşik Devletleri sınırları içinde hem devlet hem de özel sektör kuruluşlarında çalışma imkanını elde etmiş olursunuz.

Green Card sahibi olan herkes mesleği ile ilgili veya değil istediği her işle uğraşabilir, isterse kendi işini yapabilir.

Green Card sahibi olan öğrenciler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki okullarda Amerikan vatandaşlarına sunulan indirimli ücretlerle öğrenim görme hakkına kavuşuyorlar ve Amerikan hükümetinin verdiği burslardan da yararlanabiliyorlar.

Green Card sahibinin eşi ve 21 yaşından küçük çocukları da otomatik olarak aynı haklara sahip oluyorlar.

Green Card Avantajları nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde süresiz olarak oturma ve çalışma iznine sahip olurlar.

Amerikan Devlet Daireleri dahil her yerde çalışabilirler.

Seçme ve seçilme hakki dışındaki , tüm haklardan yararlanabilirler.

Green Card sahibi olmaları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından feragat etmelerini gerektirmez.

Green Card ABD’ye eğitim amacıyla gitmek isteyenler için de önemli fırsatlar sunmaktadır.
Green Card sahipleri üniversitelerde sadece ABD vatandaşlarına tanınan burs ve özel indirimlerden faydalanabilir, okurken çalışma imkanı bularak eğitimlerini bir ölçüde finanse edebilirler.

Beş yıl boyunca adli bir olaya karışmadığınız taktirde Amerikan vatandaşı olma hakkınız olmaktadır. Dilerlerseniz çifte vatandaşlık statüsüne geçebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletlerinde işyeri açabilirler.Personel çalıştırabilirler. İşleri ile alakalı kredi başvurusunda bulunup kredi kullanabilirler.

Amerikan Devlet üniversitelerine burs başvurusu yapabilirsiniz.

Ev araba ve gayrimenkul alıp satabilirsiniz.

Amerika dışındaki ülkelere vize başvurusunda bulunurken büyük bir avantaj sağlar. Kısacası dünyanın her yerine kolaylıkla vize alabilirsiniz.

Çekilisi kazananlara ABD hükümeti kalacak yer temin etme ve iş bulma garantisi vermemektedir.

Türkiye’ye gelip gitme konusunda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. İstediğiniz taktirde ülkenize gelip yaşama çalışma hakkınız saklı tutulmaktadır.

Green Card sahibi kişilerin başvurudaki ve daha sonra doğacak çocukları, eşleri bu bahsedilen bütün haklara sahip olacaklardır.

Çocuklarınızın başarılarını ispatladığınız takdirde burslu okutma imkanına sahip olabilirsiniz.

Yabancılara uygulanan farklı işlemlere tabi tutulmazsınız.

Kazandıktan sonra Amerika’ya gitmek istemediğiniz taktirde herhangi bir işlem yaptırmanıza gerek olmadan iptal ettirebilirsiniz bu işlem için sizden herhangi bir ücret talep edilemez.

Çalışma koşulları; Amerika’daki yasayla belirlenmiş sınırlar içerisindedir. Bu yasayla tüm sosyal güvenceleriniz Amerika Birleşik Devletleri garantisi altındadır.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?