Gülen eyleminde polis gürültüye izin vermedi

fettullah gulen evi protestolarGezi Parkı eylemlerinin bir uzantısı olarak Pennsylvania‘da yaşayan Fethullah Gülen‘in evi önünde toplanan bir grup protestocuya polis engel oldu.

Özel mülkiyet önünde toplanan kalabalığı polis protesto edecek bir alan olmadığı ve karayolunu kapatmanın da mümkün olmadığı gerekçesiyle uzaklaştırdı.

Göstericilerin araçlarını park etmek için kullandıkları bir kilise otoparkı da daha sonra görevliler tarafından boşaltıldı.

Bölgeden canlı yayın yapan kameralardan göstericilerin ABD devletini Fethullah Gülen‘i “koruduğu ve eyleme izin vermediği için” kınadığı görülürken, bir grup da Gülen‘e karşı canlı yayında küfür ve hakaret içeren sözler dile getirdi. Korna çalarak gürültü kirliliği oluşturan gruba polis uyarıda bulundu ve kirliliğin sürmesini engelledi. Sık sık küfür ve hakaret içeren sloganlar atan gruptan bölge sakinleri de rahatsız oldu.

Göstericilerin bölge sakinlerine Gülen hareketine ilişkin karalama kampanyası yaptıkları ve Gülen’i İstanbul’daki olayların sorumlusu olarak gösterdikleri görüldü.

Araçlarını Gülen’in Saylarsborg‘ta bulunan evi çevresindeki hiçbir konutun önüne park edemeyen göstericiler polisin müdahalesi sonrası kasaba merkezine gitmek zorunda kaldı.

ABD yasalarına göre eylemcilerin herhangi bir yolu kapatması, araçlarını rastgele yolun ortasına koyması ve konutların önüne park etmesi yasak. Eylemcilerin gösterilen merkezlerde protestolarını gerçekleştirmesi gerekiyor.

Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

(USASABAH)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?