Güney Kaliforniya Türk İnşaat Uzmanlarının 24. toplantısı 12 Eylül 2018 günü Los Angeles T. C. Başkonsolosluk rezidansı’nda düzenlendi.

Toplantıya otuza yakın İnşaat Uzmanı katılırken, Gatenyo & Associates şirketinden Burak Gatenyo ve Begüm Demirezen de birer konuşma yaptılar.

Toplantıya aynı zamanda Los Angeles Başkonsolosu, Başkonsolos yardımcısı, ve Los Angeles Ticaret Ateseleri de katıldılar.

Gatenyo & Associates, Inc.’nin geçmiş ve gelecek projelerinin tanıtımı ile, dinamik koşullar altında zemin-yapı etkileşiminin proje örneklerinin tartışıldığı toplantıda firma sahibi Burak Gatenyo, Amerika ve özellikle Los Angeles inşaat piyasasına büyük çaplı Türk yatırımcıların kazandırılmasının önemini vurguladı.

Gereken adımların kendileri tarafından Türk yatırımcı firmalarla karşılıklı oluşturulan güven ve iştirak platformunda yakın geçmişte atıldığını belirtti. Gatenyo, ayrıca Amerikan devlet ve özel enerji sektör ihalelerini de takip ettiklerini, büyük Türk inşaat firmalarının teknik olarak bu tür endüstriyel projelerde Amerikan firmaları ile aynı yeterlikte olduğunu ve kendileriyle ortak olarak ciddi bir başarı kazanmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Toplantının ikinci konuşmacısı Begüm Demirezen ise özellikle tüm dünyada tasarım ve sahada giderek uygulaması artan zemin-yapı etkileşimi konusunda teknik ve güncel projelerle bir sunum gerçekleştirdi. Deprem kuşağında yer alan Los Angeles için ayrıca önem taşıyan konu ilgi ile dinlendi.

2011 yılının Ocak ayında Mahmut Ekenel ve Tolga Yaprak’ın girişimi ile başlayan toplantılar, 7 yılı aşkın kesintisiz olarak devam etmektedir. Bu ay 24.’si yapılan toplantıya daha önce Güney Kaliforniya’da yaşayan başarılı inşaat uzmanları tarafından çok ayıda sunuş yapıldı. Gurubun toplantılarına katılanlar arasında İnşaat işiyle ilişkisi bulunan inşaat, makina ve çevre mühendisleri, mimarlar ve iç-mimarlar, müteahhitler ve inşaat malzemesi üreticileri ve satıcıları bulunuyor.

Güney Kaliforniya Türk İnşaat Uzmanlarının bir sonraki toplantısı 2019 Ocak gibi gerçekleşmesi planlanmaktadır. Daha fazla bilgi için Mahmut Ekenel ([email protected]) ve Tolga Yaprak ([email protected]) ile temasa geçilebilir.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin