Güney Kaliforniya’da ” Peygamber Yolu “

Peygamber Yolu - Fevzi Oten - ToleransTolerance Foundation ‘ın organize edeceği Peygamber Yolu programları hakkında konuşmak üzere Vakıf Başkanı Fevzi Öten ile mini bir röpörtaj gerçekleştirdik.

Alaturka Online (A.O.) : Fevzi Bey nedir Peygamber Yolu programları bizi bilgilendirebilir misiniz?

Fevzi Öten (F.Ö.) : Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifinin yıldönümünde Anadolu insanını bir araya getirerek O’nun hayatını, güzel ahlakını , af , hoşgörü ve sulh yörüngeli yaşamını , insanlarla olan ilişkisini , sözlerini ,yaptıklarını, duruşunu,çilesini, çektiği zorluklarını bunlar karşısındaki sabrını, şefkatini ve yolunu öğrenmeyi ve hayatımıza taşımaya vesile kılacak bir program hedefliyoruz.

A.O. : Programlar kaç farklı şehirde gerçekleştirilecek?

F.Ö. : 30 Ocak cuma akşamı 8 pm de Santa Monica College The Broad Stage ile başlıyoruz. 31 Ocak Cumartesi 6 pm de Irvine Barclay Theater ve son olarak 1 Şubat pazar La Jolla Martiot ta 5:30 pm de birlikte olacağız.

Los Angeles Peygamber Yolu Programi

A.O. : Edindiğimiz bilgiye göre İlahiyatçı Mehmet Yıldız da Peygamber Yolu programına katılacak. Başka kimler ve neler var programda?

F.Ö. : Evet Mehmet Yıldız hocamız, Efendimizin şefkat ve merhameti konulu konuşma ile aramızda. Bunun dışında Kur’an-ı Kerim tilaveti ve salavatlar ile müzisyen-bestekâr Saffet Yıldız bey ve son yıllarda büyük ilgi gören kum sanatı için iki sanatçımız bizlerler olacak. İstiyoruz ki herkesimden insanların geleceği zengin içeriği olan ve renkli bir program olsun….

A.O. : Anlattıklarınız bizleri şimdiden heyecanlandırdı. Sizlere başarılar diliyoruz.

F.Ö.: Bize sayfalarınızda yer ayırdığınız teşekkürler.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?