Güngören’deki patlamanın zanlısı öldürüldü, halk olay yerine toplandı

2008 yılında Güngören’deki bombalı saldırıda hayatını kaybeden 18 kişinin katili Nüsret Tebiş, MİT’in operasyonu sonucu etkisiz hale getirildi. Evlatlarının katilinin etkisiz hale getirildiği haberini alan aileler patlamanın olduğu yerdeki anıtta toplandı.

Güngören’deki patlamanın zanlısı öldürüldü, halk olay yerine toplandı

14 yıl önce Güngören’de bomba patlatarak 18 kişinin ölümüne sebep olan Nüsret Tebiş Suriye’de MİT tarafından etkisiz hale getirilmesinin ardından aileler patlamanın olduğu yerde bir araya geldi. Eline Türk bayrağı alan aileler basın açıklaması gerçekleştirdi.

“ALLAH BİR DAHA BÖYLE BİR ŞEY YAŞATMASIN”

Saldırıda gazi olan Gökhan Kılıç, “Rüzgar gibi bir şey hissettik yani. Ben bir patlama sesi duymadım ama yakınında olduğumuz için basıncı hissettik. Şu an hayattayız, çenemiz kırıldı. Ayağımız parçalandı, kolumuz da aynı şekilde. Hala şarapnel parçaları ile yaşıyoruz. Allah bir daha böyle şeyler yaşatmasın. Bugün aldığımız haberde bizi mutlu etti” dedi.

“BİZE ŞEHİTLİK BELGESİ VERİLSİN”

Kendilerine şehitlik belgesi verilmesini isteyen Perihan Öztekin, “O acıyı ben bilirim. O acı benim ciğerime işledi. 14 sene ciğerime işledi. Sağlığımdan, sıhhatimden oldum. Ama bir şey söylemiyorum. Yaşasın bizim devletimiz, yaşasın Türk Milleti. Allah bizi kimseye muhtaç etmesin. Kimse bizi almaz. Türk’ün Türk’ten dostu yoktur” şeklinde konuştu.
Açıklama fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. (İHA)

Öldü denilen terörist sağ ele geçirildi İlginizi Çekebilir Öldü denilen terörist sağ ele geçirildi Pençe Kilit operasyonunda 100 günde 295 terörist öldürüldü İlginizi Çekebilir Pençe Kilit operasyonunda 100 günde 295 terörist öldürüldü

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?