Los Angeles’ta sokak ortasında tecavüz etmeye kalktı

ABD’de, 21 yaşında bir erkek, güpegündüz sokak ortasında bir kadına tecavüze teşebbüs etti. Saldırgan, yoldan geçen iki kişinin müdahalesiyle çok geç olmadan engellendi.

Los Angeles şehrinde, Cumartesi sabah saatlerinde yaşanan olayda, Dejan Sebastian isimli kişi, köpeğini gezdirmekte olan genç bir kadına, sokak ortasında tecavüz etmeye kalktı.

Kimliği açıklanmayan kadının çığlıklar içinde çevredekileri yardıma çağırması üzerine, yoldan geçen iki kişi hemen olay yerine geldi ve kadını saldırganın elinden kurtardı.

Sebastian’ı kadından ayırdıktan sonra polis gelene kadar kontrol altında tutan ikili, ABD basınında kahraman ilan edildi. Ancak kahramanların kimlikleri açıklanmadı.

Bryce Bonn isimli görgü tanığı, ABC’ye yaptığı açıklamada, “Saldırgan, kadını kolundan tutup yere fırlattı ve pantolonunu çıkarmaya çalıştı” dedi.

Evan Santos isimli bir başka görgü tanığı da “Ben olay yerine gidene kadar, genç bir erkek saldırganı boynundan tutup yere yatırmayı ve kaçmasını önlemeyi başardı” dedi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?