Habercilikte Newspotter dönemi

Eutelsat’ın KA-SAT üzerinden hizmet sağladığı NewsSpotter, kompakt boyutları, hafifliği ve üstün teknolojisiyle Avrupa’da haberciliğe yeni bir soluk getiriyor.

Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) bugün “NewsSpotter” adı verilen yenilikçi habercilik hizmetini resmi olarak duyurduğunu açıkladı. Eutelsat iştiraki olan Skylogic tarafından sunulan bu yeni hizmet, Eutelsat’ın yüksek performanslı KA-SAT uydusu üzerinden sağlanan profesyonel hizmetleri bir adım öteye taşıyor. Yeni nesil hafif ekipman kullanan NewsSpotter, yayıncılara ve servis sağlayıcılara, yüksek çözünürlüğe sahip ve standart netlikte canlı yayın videolarını hızlı ve ekonomik bir şekilde iletme imkanı sağlıyor. Bu hizmet, aynı zamanda sahadan film çekimlerini ve proxy dosyalarını hızlı transfer etmek için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Hafif olması sayesinde sırt çantasında taşınabilecek kadar portatif ve küçük ticari araçların tepesine monte edilebilecek kadar kompakt boyutta olan “NewsSpotter”, mobil haber ekiplerinin, kayıtları, görselleri ve verileri stüdyolarına anında iletmelerine olanak sağlıyor. Tamamen IP formatında iletimi sayesinde NewsSpotter, modern habercilik operasyonlarının akışına kolaylıkla entegre edilebiliyor. Cihaz böylece, Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’nun çoğunu kapsayan KA-SAT uydusu üzerinden her noktadan hizmet verebiliyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?