Hamaney: Ahvaz’daki saldırganlar Suudi Arabistan ve BAE tarafından fonlandı

Hamaney, kişisel internet sitesinden yaptığı açıklamada Ahvaz’daki askeri geçit töreninde 25 kişinin ölümüne, 60’tan fazla kişinin ölümüne yol açan silahlı saldırıyı yapanların Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından fonlandığını söyledi.

‘IRAK VE SURİYE’DE TUZAĞA DÜŞTÜKLERİNDE ABD’LİLERİN YARDIMINA KOŞTUĞU KİŞİLERCE YAPILDI’

Hamaney açıklamasında ” Alınan bilgilere göre bu korkakça saldırı Irak ve Suriye’de tuzağa düştüklerinde ABD’lilerin yardımına koştuğu kişilerce yapıldı. Bu kişiler Suudi Arabistan ve BAE tarafından fonlandı” dedi.

İran dini lideri “Şüphesiz saldırının planlayıcılarını sert şekilde cezalandıracağız” dedi.

​Mizan haber ajansının aktardığına göre İran İstihbarat Bakanı Mahmud Alavi  saldırıyı gerçekleştiren 4 kişinin öldürüldüğünü ve çok sayıda şüphelinin de yakalandığını açıklamıştı.

İran-Irak savaşının yıldönümü münasebetiyle gerçekleştirilen askeri geçit törenine yönelik silahlı saldırıda 17’si asker 25 kişi ölmüş, 69 kişi yaralanmıştı.

İranlı yetkililer, saldırıdan El Ahvaziyye örgütünü sorumlu tutarken saldırıyı terör örgütü IŞİD de üstlenmişti. Saldırı İran Devrim Muhafızları’na yönelik yakın tarihin en ölümcül saldırısı olmuştu.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?