Haritalar uygulaması App Store’da

Yeni mobil uygulama sayesinde kullanıcılar güncel trafik durumuna göz atıp trafiğin akıcı ya da sıkışık olduğu noktaları görebilecek ve herhangi iki nokta arasındaki en kısa veya hızlı rotayı kolayca bulabilecek.Yandex.

Haritalar, Türkiye’nin neresinde olursa olsun kullanıcıların istediği şehrin interaktif haritasına ve uydu görüntülerine bilgisayardan veya mobil cihazlardan anında ulaşmasını sağlıyor. Yandex’in yeni iPhone uygulamasındaki adrese göre arama özelliği, kullanıcıların cadde veya binaların yerini tam olarak bulmasına ve aradığı yerin İstanbul veya Ankara’da olması halinde ilgili adresin panoramik görüntülerine de ulaşmasına olanak tanıyor.

Panaromik görüntüler, kullanıcılara İstanbul ve Ankara caddelerinin sokak seviyesinden gökyüzüne uzanan 360 derecelik HD (yüksek çözünürlüklü) görüntülerini sunuyor.Genel trafik durumunu gösteren özel “trafik durumu katmanı” sayesinde, Yandex.Haritalar iPhone uygulaması trafiğin açık olduğu alternatif yollar önererek kullanıcıların trafiğe takılmasını önlüyor.

Yandex. Haritalar’ın mobil uygulamasının her kullanıcısı, kullandığı GPS fonksiyonlu ve İnternet’e bağlanabilen mobil cihazına yüklenen uygulamada varolan “Trafik durumunu bildir” seçeneğini açık tutup trafikteki hareketlerine dair veriyi sisteme ileterek, yaşadığı şehrin trafik haritasının oluşması sürecine katkıda bulunabiliyor. Paylaşılan veriler kullanıcıların kimlik bilgileri gibi kişisel verilerini içermediği için kullanıcıların anonim olarak bilgi paylaşılması sağlanıyor.App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen Yandex.Haritalar mobil uygulaması iOS 3.0-5.0.1 kullanan tüm cihazları (iPhone, iPad, iPod Touch) destekliyor. Uygulamanın ayrıca Java ve Android platformlarında çalışan sürümleri de bulunuyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?