Hayriye Merve Yurdacan’a Kimyanın Akademi Ödülü

Hayriye Merve Yurdacan Kimya Akademi OduluHayriye Merve Yurdacan’a Kimyanın Akademi Ödülü. Yurdacan, Organik ve Genel kimya alanlarında yaptığı çalışmalarından ötürü yılın en iyi öğretim görevlisi ödülünü aldı.

Hayriye Merve Yurdacan’a Kimyanın Akademi Ödülü

ABD’nin gözde üniversitelerinden Los Angeles’daki USC’de, kimya alanındaki yeni gelişmeleri duyurmak ve önemli çalışmaları ödüllendirmek için geleneksel olarak her yıl düzenlenen John Stauffer Sempozyumu’nda bu sene organik ve genel kimya alanlarında yaptığı çalışmalarından ötürü yılın en iyi öğretim görevlisi ödülünü Hayriye Merve Yurdacan isimli bir Türk akademisyen kazandı.

Stanford Üniversitesi’nin Alzheimer ve AIDS hastalıklarını iyileştirme alanında başarılı çalışmalar yapan dünyaca tanınmış Profesörlerinden Paul Wender’in sunum yaptığı sempozyum, endüstride ve akademide tanınmış simaları bir araya getirdi.

Bu yıl 39’ncusu gerçekleşen sempozyumda, polimer karışımlarının mekanik ve yüzey özelliklerine etkilerine dair geliştirdiği projeyi tanıtan Doktora Öğrencisi Kimya Mühendisi Hayriye Merve Yurdacan, Organik ve Genel kimya alanlarında yaptığı çalışmalarından ötürü yılın en iyi öğretim görevlisi ödülünü aldı.

Ödülünü kimya bölüm başkanı Prof. Dr. Mckenna ve Bölüm başkanı yardımcısı Prof. Dr. Vilesov’den alan Hayriye Merve Yurdacan, Prof. Dr. Hogen Esch ile perfluorokarbon polimerleri alanında çalışıyor ve Kimya departmanında yönetici asistanlık görevini yürütüyor. (ANKA)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?