Helikopter kazasında 7 kişi ölmüştü! Dikkat çeken detay: Kule mule şurdaydı ya

İstanbul’da 2017 yılında 7 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan Eczacıbaşı Havacılık A.Ş’ye ait helikopterin düşmesine ilişkin iddianame hazırlandı. Helikopterin düşmesinden 22 saniye önce pilotun “Kule mule şurdaydı ya” cümlesi de iddianamede yer buldu.

Helikopter kazasında 7 kişi ölmüştü! Dikkat çeken detay: Kule mule şurdaydı ya

İstanbul Büyükçekmece’de 2017 yılında 7 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan Eczacıbaşı Havacılık A.Ş’ye ait helikopterin düşmesine ilişkin iddianame hazırlandı.

Eczacıbaşı Havacılık A.Ş’ye ait helikopterin saat 08.20’de, Büyükçekmece ilçesinde Tüyap Fuar Alanı yakınlarında kuleye çarparak düşmesi sonucu ölümlü hava aracı kazası meydana geldiği belirtildi.

Kaza sonucu kaptan pilot Alaattin Nacar ve ikinci pilot Ahmet Bulut ile yolcu olarak bulunan Türk vatandaşı Salim Özen ve Rus vatandaşı olan İgor Koçhergin, Elena Badragan, Luidmila Chuprova, Aleksandr Vanın olmak üzere 7 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Yapılan incelemeler sonucu, Eczacıbaşı Havacılık A.Ş.’nin kazaya meydan verebilecek bir kusurunun tespit edilemediği de aktarıldı. Öte yandan kazanın yaşandığı gün görüş açısının çok düşük olduğuna da iddianamede yer verildi. Helikopterin düşmesinden 22 saniye önce pilotun “Kule mule şurdaydı ya” cümlesi de iddianamede yer buldu.

İddianamede müteveffa pilotların, uçuş şartlarını koruyamamalarına rağmen geri dönmeleri gerekirken uçuşa devam etmekte ısrar etmeleri neticesinde, kokpit içi konuşmalardan da kuleyi bildikleri ancak göremedikleri anlaşılan şekilde, kuleye ana palin teması sonucunda kaza meydana geldiği belirtildi.

Şüpheliler Mehmet Enis Ö., Osman Naci E. ve Tamer T.’nin yetkili ortakları olduğu Endem İnşaat A.Ş.’ye ait TV kulesinin uluslararası havacılık standartlarına uygun şekilde işaretlenip ışıklandırılmamasının kazanın oluşumunda illiyet bağı taşıyan bir unsur olarak görüldüğü kaydedildi. Şüphelilerin ‘taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma’ suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

İtalya'daki helikopter kazasında ölen Eczacıbaşı çalışanlarına duygusal veda İlginizi Çekebilir İtalya’daki helikopter kazasında ölen Eczacıbaşı çalışanlarına duygusal veda Eczacıbaşı çalışanlarının yaşamını yitirdiği helikopter kazasında şüpheler artıyor İlginizi Çekebilir Eczacıbaşı çalışanlarının yaşamını yitirdiği helikopter kazasında şüpheler artıyor

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?