Helikopterle hapisten kaçtı, trafik çevirmesinde yakalandı

Helikopterle Hapishaneden KactiHelikopterle hapisten kaçtı, trafik çevirmesinde yakalandı. Rusya’da Hollywood filmi gibi bir operasyonla hapisten kaçan mahkumun özgürlüğü uzun sürmedi.

Helikopterle hapisten kaçtı, trafik çevirmesinde yakalandı

Rusya’da Hollywood filmi gibi bir operasyonla hapisten kaçan Aleksey Şestakov isimli mahkumun özgürlüğü uzun sürmedi.

Daily Mail’in haberine göre, Vologda şehrinin Şeksna köyünde bulunan yüksek güvenlikli bir hapishanede tutuklu bulunan Şestakov, gündüz vakti hapishanenin üzerinde alçalan bir helikopterden sarkıtılan ip merdiveneasılarak firar etti.

Görgü tanıkları, gardiyanların, gözlerinin önünde gerçekleşen olay sırasında Şestakov’a ateş açtığını ancak isabet ettiremediğini belirtti.

Bu maceralı kaçıştan sonra bir otomobile binerek yoluna karadan devam etmek isteyen Şestakov, trafik çevirmesinde yakayı ele verdi.

Hırsızlık ve cinayet suçlarından 24 yıl hapis cezasına mahkum edilen ve 12 yıldır içeride olan 35 yaşındaki Şestakov’un, Mi-2 model helikopterle kaçtığı belirtildi.

helikopterle-hapisten-kacti-trafik-cevirmesinde-yakalandi

Şestakov’un biri erkek biri kadın suç ortaklarının helikopteri silah zoruyla kaçırdığı ifade edildi.

Bir “iş dünyası delegasyonu”na ayrıldığı bildirilen helikopter, yol kenarında terk edilmiş halde bulundu. Polisler helikopterden birkaç kilometre uzakta da elleri ve ağzı bağlanmış pilotla karşılaştı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?