Hem Hollande’ın hem Deveciyan’ın metresiymiş

Fransa’nın gazeteci first lady’si Valerie Trierweiler’ın (47) bir dönem şuanki hayat arkadaşı Cumhurbaşkanı François Hollande ve merkez sağcı UMP’li politikacı Patrick Deveciyan (68) ile aynı anda metres hayatı yaşadığı iddia edildi.

Alix Bouilhaguet ile ortak yazdığı, bugün piyasaya çıkacak “La Frondeause/İsyankâr” adlı kitabın yazarı gazeteci Christophe Jakubyszyn, Point de Vue dergisine verdiği röportajda, “Valerie, o zamanlar hem Hollande hem de Deveciyan ile birlikteydi. Deveciyan, eşinden ayrılmayı göze alamayınca, Trierweiler Hollande’ı seçti” dedi.

Kitaptaki iddialara göre, Valerie, 2003 yılında kendisi gibi evli olan Deveciyan’a defalarca eşini terketmesi için “ultimatom” verdi, ancak Deveciyan eşi Sophie’yi terkedemedi. Bunun üzerine Valerie de Hollande’ı seçti, birkaç yıl sonra da Hollande’ın 4 çocuğunun annesi, Segelone Royal’i terketmeye ikna etti.

Hollande’ın ve Deveciyan’ın durumdan haber olduğunu iddia eden gazeteci Jakubyszyn, “Tıpkı François Truffaut’nun ‘Jules ve Jim’ filminde olduğu gibi, biri sağ, biri solcu olan iki adam birbirine hep saygı duydu” dedi.

Yıldızı barışmadı

Valerie’nin eşiyle birlikte üç erkekle birlikte olduğu iddiası, Le Figaro gibi ülkenin saygın gazetelerinde de yer aldı. Fransız medyası, 3 ay önce Hollande’ın eski eşi Royal hakkında Twitter mesajını atarak seçimi kaybetmesine neden olan Valerie’yi “Valerie Rottweiler” olarak adlandırılıyor. Valerie, Hollande’la birlikte olmasına rağmen ikinci eşinden 2010 yılında boşanmıştı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?