Her beş LED monitörden biri onun

Yılın ilk yarısında satılan her 5 LED monitörden biri Samsung monitörü oldu.

International Data Corporation (IDC)’a göre, Samsung ikinci çeyrekte değer bazında yüzde 17.2 ve birim bazında yüzde 14.7’lik oranlarla 2006 senesinin üçüncü çeyreğinden bu yana 20 çeyrektir ardarda global pazar lideri oldu. Şirket, Kore pazarında ise 46 çeyrektir, bir diğer deyişle 11 senedir lider.

Samsung 2011 senesinde hem birinci hem de ikinci çeyrekte 5 milyondan fazla monitör satan tek şirket oldu ve bir kez daha dünyanın en iyi monitör markası ünvanını pekiştirdi. Samsung bu bölgelerde Pazar payı bazında önemli gelişmeler kaydetti. Pazar payı Ortadoğu ve Afrika pazarlarında ilk çeyreğe oranla yüzde 5.2’lik bir artışla yüzde 24.5’a ulaştı; Orta ve Güney Amerika pazarlarında da yüzde 4.2’lik artışla yüzde 28.9’a ulaştı.

Samsung’un LED monitör satışları birim bazında geçen seneye oranla yüzde 7.9 arttı ve şirket LED monitör Pazar payının yüzde 20’sininin üzerinde satış yapan tek üretici oldu. Bu da ilk yarıda satılan her beş LED monitörden birinin Samsung monitörü olduğu anlamına geliyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?