Hillary Clinton Twitter’a girdi

twitterdan-calisanlara-uyari-butonu_26032013154550ABD’de herkesin 2016’da Demokratların başkan adaylığına soyunup soyunmayacağını merak ettiği Hillary Clinton da Twitter’da hesap açtı.

Birkaç saat içinde 200 bine yakın takipçi edinen Clinton, ilk mesajında da Twitter hesabını açmasına ilham veren iletişim danışmanı Adam Smith ve blogger Stacy Lambe’ye teşekkür edip, “Buradan sonrasını ben hallederim” dedi. Clinton’ın ilk mesajı ilk üç saat içinde 6 bin kez retweet edildi. Kocası eski başkan Bill Clinton, kızı Chelsea Clinton ve aile vakıfları Clinton Global ile Clinton Vakfı’nın kurumsal mesajlarını takip eden Hillary Clinton’ın hesabının en dikkat çekici kısmı ise kendini tanımladığı bölüm oldu. Hillary, adresini New York olarak yazıp sıfatlarını şöyle sıraladı: “Eş, anne, avukat, kadın ve çocuk hakları savunucusu, FLOAR (Arkansas’ın first lady’si, kocası valiyken), FLOTUS (First Lady, kocası başkanken), Senatör, Dışişleri Bakanı, yazar, köpek sahibi, saç ikonu, takım elbise meraklısı, cam tavan delicisi (kadınların yükselmesine mani olduğuna inanılan cam tavan kavramına gönderme).”

Clinton, sıfatlarının en sonuna ise TBD (daha sonra belirlenecek) notu koyarak, başkan aday adaylığı için yine bir işaret verdi. Hillary’nin ilk tweet’inden sonra “Clinton2016” hashtag’i ülkenin trend konu başlıklarından biri oldu.

Clinton’ın profil fotoğrafı. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?